MojAndroid

Počítačová verzia internetového prehliadača Google Chrome získava funkciu šetrenia dát, ktorú už dlhšie využívame na našich Android zariadeniach. Funkcia sa v mobilnom prehliadači objavila najskôr v Beta verzii, no teraz ju už používame aj v tradičnej aplikácii. Google teraz pripravil rovnakú funkciu aj pre počítačový prehliadač, pričom ju sem pridal prostredníctvom špeciálneho rozšírenia.

Google Chrome setric dat

To nesie označenie Šetrič dát a po rýchlej inštalácii pridá vášmu prehliadaču presne tú funkciu, ktorú by ste očakávali. Rozšírenie šetrí spotrebované dáta pri načítavaní jednotlivých internetových stránok a tiež vám zobrazí pekný prehľad o tom, ktoré vami navštevované stránky konzumujú najviac dát. Google vo svojom príspevku prezradil, že rozšírenie používa taký istý kompresný algoritmus, aký nájdeme aj v mobilnej aplikácii prehliadaču.

Rozšírenie má hneď niekoľko výhod. Tou najočividnejšou je šetrenie dát v prípade pripojenia cez mobilný hotspot, kedy nemáte k dispozícii neobmedzené množstvo dát. Stránky by sa tiež mali načítavať o čosi rýchlejšie, čo zasa oceníte v prípade pripojenia k pomalšej sieti v reštaurácii či kaviarni. Na škodu tiež nie je prehľad spotrebovaných dát jednotlivých stránok. Možno rýchlo prídete na to, že aj bežne vyzerajúca stránka, ktorú pravidelne navštevujete, skonzumuje viac dát, ako by vám mohlo prísť na um. Ak by ste si aj vy chceli rozšírenie vyskúšať, stačí, keď si ho stiahnete prostredníctvom odkazu nižšie. V diskusii pod článkom nám potom môžete dať vedieť, ako ste s rozšírením spokojní.

Šetrič dát – rozšírenie pre Google Chrome

Zdroj: Google via The Verge

28.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+