MojAndroid

Xiaomi je výrobcom, ktorý posiela aktualizácie svojho systému aj na staršie zariadenie, nielen na nové smartfóny alebo vlajkové lode. Preto nebolo žiadnym prekvapením, keď update s vlastným systémom HyperOS dorazil začiatkom roka na Xiaomi 12T či dokonca sériu Redmi Note 11, ktorá prišla na trh v roku 2022.

Prečítajte si:

Koncom februára sme vás informovali o plánovanom sprístupnení HyperOS pre množstvo ďalších smartfónov a tabletov z portfólia Xiaomi. Celý zoznam si môžete pozrieť v tomto článku. Presné dátumy tam síce nenájdete, výrobca v tom čase spomínal len prvý polrok 2024. A to plní.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G

Najnovším modelom, ktorého majitelia už môžu sťahovať Android 14 s prostredím HyperOS, je Redmi Note 13 Pro 5G. Upozornil na to web svetandroida.cz. Telefón patrí do série Redmi Note 13, do ktorej patrí až päť rôznych modelov. Prvým z tohto radu, pre ktorý Xiaomi sprístupnilo aktualizáciu, je Redmi Note 13 Pro 5G so slušnou výbavou a dostupnou cenovkou hlboko pod 400 eur.

HyperOS nahrádza v smartfónoch a tabletoch Xiaomi známu nadstavbu MIUI. Je však odľahčenejšou verziou, ktorá je schopná bežať aj na jednoduchých zariadeniach vrátane produktov IoT, smart hodiniek, televízorov, reproduktorov a podobne.

Platforma vie dokonca komunikovať aj s automobilmi cez rozhranie Xiaomi Car. HyperOS je podľa výrobcu rýchlejší systém než čistý Android. V mobilnom zariadení zaberá 8,75 GB priestoru a prináša aj dve nové technológie – HyperConnect pre konektivitu a HyperMind pre ovládanie smart domácnosti.

V poslednom období posiela na svoje zariadenia aktualizácie aj Samsung.  Niektoré modely dostanú prostredie One UI 6.1 s prvkami umelej inteligencie.

Náš tip
One UI 6.1 prináša nové gesto na prebudenie digitálneho asistenta

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+