MojAndroid

Prvá verzia operačného systému Android 14 bola vydaná už vo februári tohto roka. Išlo však len o verziu určenú pre vývojárov. Teraz prichádza najnovší operačný systém pre smartfóny v prvej beta verzii, ktorá je určená aj pre používateľov. Informáciu priniesol portál Android Authority.

Android 14 k dispozícii pre Pixely

Pokiaľ by ste chceli najnovší operačný systém vyskúšať, musíte byť vlastníkom nejakého Pixel smartfónu. Medzi podporovanými modelmi sú momentálne modely Pixel 5 / 5a a novšie. Podrobný návod, ako aktualizovať na beta verziu Androidu 14, nájdete tu. Pripomíname, že systém je stále vo vývoji a môže obsahovať množstvo chýb. Aktualizovať by mali len skúsení používatelia, ktorí vedia, do čoho idú.

Google Pixel 7 Pro
Zdroj: Tomáš Kanálik

Momentálne najaktuálnejším systémom je Android 13, ktorý je predinštalovaný na najnovších zariadeniach. Výrobcovia sa naň snažia čo najrýchlejšie aktualizovať aj svoje predchádzajúce modely. Systém bol oficiálne uvedený v auguste minulého roka spolu so sériou smartfónov Google Pixel 7.

Nemali by ste prehliadnuť:

Očakávame, že Android 14 bude taktiež predstavený koncom leta a opäť spoločne s najnovšími Pixel smartfómi, tentokrát ôsmej generácie. Dovtedy bude Google vydávať viacero beta verzií, ktoré budú neustále lepšie optimalizované a funkčnejšie.

Aktualizáciu naň už tradične ako prvé dostanú Pixely, aj tie staršie, ktoré ešte majú softvérovú podporu. Udeje sa tak ihneď po predstavení systému. Ostatní výrobcovia budú svoje modely postupne aktualizovať tiež, no také rýchle, ako v prípade Pixelov, to nebude.

Náš tip
Strava dostáva novinku, na ktorú používatelia dlho čakali
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
13.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+