MojAndroid

Nabíjaniu iba za pomoci USB portu na verejných priestoroch by ste sa mali za každých okolností vyhýbať. Cez USB kábel, ktorý podporuje prenos dát, môžu útočníci získať osobné údaje z vášho zariadenia. FBI varuje, aby ste si telefón nenabíjali napríklad na letisku, v obchodnom centre či v hoteloch. Téme sa venoval portál Daily Star.

Potenciálne nebezpečná forma nabíjania smartfónu na verejnosti

Cez USB port v stene vám môžu hackeri v tom najhoršom prípade do telefónu stiahnuť aj škodlivý softvér, a to nepreháňame. Možné to bez pochýb je. Pomocou monitorovacieho softvéru môže druhá strana získať všetky potrebné informácie o vašom zariadení, prezerať vaše fotografie či dokonca znefunkčniť mobil. Ako teda nabíjať smartfón na verejných miestach?

Jednoducho je potrebné použiť klasický nabíjací adaptér a zapojiť ho do obyčajnej zásuvky. Takýmto spôsobom sa vám do telefónu nebude môcť “po kábli” nikto dostať na rozdiel od prípadu, kedy by ste nabíjali iba za pomoci USB-A portu v stene.

Musíme na záver ešte poznamenať, že pokiaľ už bude nutné nabíjať iba pomocou kábla a USB portu, voľby, ktoré sa zobrazia v stavovej lište, nikdy neprepínajte do režimu pre prenášanie súborov. Vždy zvoľte možnosť “Iba nabíjanie” pre zamedzenie nevyžiadaného prenosu dát.

Náš tip
Toto je najlepší fotomobil na svete. Rebríček DxOMark má nového kráľa
12.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+