MojAndroid

Nechce sa vám čakať, kým sa vám nainštaluje aplikácia? Spoločnosť Google už v lete minulého roku predstavila funkciu, ktorá umožňuje používať aplikácie ešte počas ich sťahovania.

Táto vymoženosť s anglickým názvom “Play as you download” je veľmi populárna. Portál XDA-Developers zverejnil informácie o novej aktualizácií, ktorá umožní používanie aplikácií počas ich inštalovania aj na smartfónoch s operačným systémom Android 12.

Ako funguje funkcia “Play as you download” v Google Play?

Funkcia “Play as you download” je na niektorých platformách, ako napríklad Xbox, PlayStation, EA Origin a mnohých ďalších dostupná už niekoľko rokov. Funguje to vďaka súborom, ktoré sú potrebné na spustenie samotnej hry. Vývojári to vymysleli tak, aby sa tieto súbory stiahli primárne. Práve preto je možné používať aplikácie ešte pred ich kompletným nainštalovaním.

Google-Play-as-you-download
Google Play – Play as you download | Zdroj: XDA-Developers.com

Google prezradil, že súbory potrebné na spustenie aplikácie sa sťahujú cez špeciálny linuxový súborový systém. Ten umožňuje spustenie programu aj počas sťahovania zdrojových súborov na pozadí.

Špeciálny systém s názvom “Incremental File System” je zatiaľ dostupný len na najnovšom Androide 12. To je jedna z podmienok, ktorá je potrebná na fungovanie tejto funkcie s najnovšou verziou Android.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Google oznámil, že “nová” funkcia pre Android 12 bude onedlho dostupná. Presný dátum aktualizácie ešte zverejnený nebol, no aj po jej oficiálnom vydaní bude možné používať novú vymoženosť len pri niektorých aplikáciách.

Niektoré aplikácie sa dokonca rozhodli zamietnuť podporu tejto funkcie, keďže ich stiahnutie kvôli malej veľkosti nezaberie veľa času. Teba však dbať na to, že toto používanie počas sťahovania je možné len počas sťahovania hier. Pri ostatných aplikáciách zatiaľ nie je táto funkcia sprístupnená.

Náš tip
Spotify sa stane sponzorom FC Barcelona, zmení sa aj názov štadióna Camp Nou

17.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+