MojAndroid

Spoločnosť Alphabet zverejnila svoje finančné výsledky hospodárenia za druhý štvrťrok tohto roku a smútiť môžu iba tí ľudia, ktorí spoločnosť nemajú radi. Firma totiž znovu zaznamenala fantastický štvrťrok s veľmi peknými finančnými výsledkami a výrazným nárastom oproti predchádzajúcemu roku.

Náš tip
10 faktov o Google, o ktorých ste nevedeli

Spoločnosť dosiahla obrat 21,5 miliardy USD s hrubým príjmom na úrovni 5,864 miliardy. To je veľmi pekný nárast oproti predchádzajúcemu roku. Vtedy mala spoločnosť obrat 17,727 miliardy, čo predstavuje súčasný 21% nárast. V prípade príjmov ide až o 25% nárast, takže predstavitelia a fanúšikovia spoločnosti majú veľký dôvod na radosť.

google-titulka

Zvýšili sa aj ďalšie zaujímavé ukazovatele. Agregované platené kliknutia priniesli o 29 % viac ako vlani a hodnota platených kliknutí na vlastných stránkach Google narástla až o 37 %. Znížila sa ale hodnota jedného kliknutia, a to o 7 % a na stránkach Google dokonca až o 9 %. Celkovo je ale spoločnosť vo veľmi zdravej finančnej situácii a aktuálne nič nenaznačuje jej zhoršenie.

Zdroj: Alphabet via Android Central

29.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+