MojAndroid

Obchod Play obsahuje stovky tisíc aplikácií, ktoré sú dostupné zadarmo. Je ale logické, že vývojári chcú z niečoho žiť. Preto mnohé aplikácie obsahujú reklamy, alebo mikrotransakcie či platenú verziu, kúpou ktorej reklamy odstránite, možno aktivujete extra funkcie, no najmä podporíte vývojárov. Aj keď nepatríte medzi častých utrácačov za aplikácie, v priebehu rokov sa možno tieto drobné čiastky nazbierajú. Ak vás zaujíma, koľko, kedy a za čo ste utratili v obchode Play, pomôže vám náš návod.

História transakcií v mobilnej aplikácii

Základný prehľad všetkých transakcií v obchode Play nájdete aj priamo v jeho mobilnej aplikácii. Otvorte obchod Play, rozbaľte ľavé bočné menu, kliknite na možnosť Účet a tu vyberte voľbu História objednávok. Zobrazí sa vám kompletná história všetkých transakcií, vrátane kúp aplikácií, ale aj mikrotransakcií či dokonca privlastnenie obsahu, ktorý bol dočasne zadarmo. Nemáte ale k dispozícii žiadne filtrovanie, no môžete aspoň nájsť konkrétnu transakciu. Po kliknutí na konkrétnu transakciu sa v prípade, že daný obsah ešte existuje, zobrazí jeho stránka v obchode Play.

Trošku lepšie riešenie na desktope

Podobné menu nájdete aj v desktopovej verzii obchodu Play. Otvorte stránku kliknutím na link v predchádzajúcej vete a znovu kliknite na možnosť Účet. Uvidíte tu históriu transakcií, ktoré už ale môžete rozkategorizovať na aplikácie, filmy, hudbu a knihy.

Najlepšie riešenie – aplikácia Purchased Apps

Keďže Google neponúka zrovna najrobustnejší nástroj na prehliadanie vašich transakcií, pomôže vám aplikácia Purchased Apps. Tá ponúka oveľa viac nástrojov na filtrovanie jednotlivých poplatkov v obchode Play. Výborné je, že si tu viete vytriediť transakcie za kúpu aplikácií, resp. iba mikrotransakcie. Takto uvidíte, koľko ste zaplatili za obsah v aplikáciách a hrách, ktoré sú zdanlivo k dispozícii “zadarmo”. Najstrašidelnejším údajom je ale určite celková minutá suma, ktorú cez nástroje od Google tak ľahko nezistíte.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.azefsw.purchasedapps&rdid=com.azefsw.purchasedapps

Koľko ste za aplikácie či hry zaplatili v obchode Play vy? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom. Pre zistenie tejto sumy vám stačí nainštalovať si aplikáciu vyššie a počkať, kým spočíta všetky vaše transakcie.

Koľko ste zaplatili za obsah v obchode Play?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+