MojAndroid

Asi každému, kto občas požičia svoj Android smartfón druhej osobe, napadlo, že by bolo vhodné skryť pred ňou niektoré aplikácie v systéme. Môže ísť napríklad o finančné alebo sociálne aplikácie. Jednoduchý návod, ako to urobiť, zverejnil portál SamMobile.

K skrytým aplikáciám sa dá dostať len niekoľkými zdĺhavými spôsobmi

Čo si presne predstaviť pod skrytím aplikácií v systéme Android? Nikto ich nebude môcť nájsť, ak si bude bežným spôsobom prezerať váš smartfón. To samozrejme neznamená, že neexistujú iné spôsoby, ako ich nájsť. V histórii inštalácií aplikácie obchodu Google Play sa zobrazí, ktoré aplikácie ste si stiahli. Priečinky s údajmi aplikácií rovnako zostanú v zariadení.

Skrytá aplikácia sa však nezobrazí vo výsledkoch vyhľadávania launcheru. Aj keď sa niekto pokúsi vyhľadať aplikáciu priamo, nenájde ju. Bude sa musieť prehrabať zoznamom nainštalovaných aplikácií v Nastaveniach alebo prehľadávať interné úložisko, aby našiel priečinky s aplikáciami. To je však zdĺhavejší proces, ktorý si určite pri používaní vášho smartfónu druhou osobou všimnete.

Nasledujúci postup vám pomôže skryť aplikácie v systéme Android bez toho, aby ste ich zakázali. Tieto pokyny boli zostavené pomocou smartfónu značky  Samsung, ale budú fungovať rovnako dobre na väčšine ďalších smartfónoch a tabletoch so systémom Android.

Jednotlivé kroky pre skrytie aplikácií v systéme Android:

 1. Potiahnutím prsta nahor z domovskej obrazovky otvorte menu s aplikáciami. Klepnite na ikonu s tromi bodkami v jej pravom hornom rohu.

  Spúšťač vyhľadávania | Zdroj: SamMobile.com
 2. Kliknite na Nastavenia (Settings) a potom na  položku Skryť aplikácie (Hide apps).

  Funkcia Skryť aplikácie | SamMobile.com
 3. Vyberte aplikáciu, ktorú chcete skryť. Ak ju nevidíte v zozname, tak ju môžete tiež vyhľadať. Po výbere požadovaných aplikácií kliknite na ikonku Hotovo (Done).
  Výber aplikácií | Zdroj: SamMobile.com

   

Náš tip
Fitbit: Nový algoritmus môže zachrániť množstvo ľudských životov
13.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+