MojAndroid

Byť fit so smart zariadeniami nie je žiadna nová téma. V minulosti sme sa jej na webe už viackrát venovali. Je však rok 2020 a my testujeme aktuálne novinky od Samsungu a preto sa poďme pozrieť, ako najnovšie smart zariadenia môžu pomôcť udržať sa vo forme.

Rád behávam a snažím sa behať pravidelne niekoľko krát za týždeň, ak mi to čas a zdravie dovoľuje. Tentokrát som si so sebou zobral tri zariadenia – mobilný telefón Samsung Galaxy Note 20 Ultra, smart hodinky Galaxy Watch3 a slúchadlá Buds Live.

Samsung Galaxy Buds Live aplikacia

Pred prvým behom som si nastavil smart hodinky Galaxy Watch3 a spároval s Note 20 Ultra cez aplikáciu Galaxy Wearable. Táto aplikácia je centrum pre ďalšie nositeľné zariadenia od Samsungu. Cez túto aplikáciu pripojím zariadenie aj so slúchadlami Buds Live. 

Galaxy Wearable mi umožňuje nastaviť si rôzne oznámenia, inštalovať aplikácie a ďalšie miniaplikácie. V nastaveniach si viem pridať aj tiesňové kontakty a zisťovanie pádov, čo sa pri behaní môže hodiť. Snáď to nikdy nepoužijem, ale je to dobrá poistka v prípade problému. Osobne si notifikácie vypínam aj na hodinkách a upozorňujú ma len v prípade, že mi príde SMS alebo niekto volá. 

Samsung Galaxy Watch3

Galaxy Watch3 majú monitorovanie aktivít zvládnuté na vysokej úrovni. Kontrolujú každý pohyb a aktivitu, Tréning a Pohyb hodinovo. Takéto štatistiky si viem kontrolovať priebežne počas celého týždňa. Každý si môže nastaviť svoje vlastné denné ciele – koľko kalórií počas Aktivity chcem spáliť, ako dlho mám mať Tréning každý deň a koľko hodín Pohybu počas dňa potrebujem. 

Základný denný cieľ je 300 kcal aktivít, 30 minútový tréning a 8 hodín pohybu. Na každý deň si môžem nastaviť aj denný počet krokov, základné nastavenia je 6000 krokov, pre moje zdravie je potrebné prejsť aspoň 10-tisíc krokov.

Pokračovať budeme v ďalšej časti s ranným behom, počúvaním hudby a monitoringom spánku.

Článok vznikol v spolupráci so Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

29.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+