MojAndroid

Android po mnohých rokoch vývoja prešiel mnohými zmenami a menil sa aj jeho prístup k externému úložisku. To bolo možné v minulosti bežne používať na ukladanie aplikácií, neskôr však Google svoju filozofiu zmenil a s novšími verziami Androidu prestal presun na pamäťovku podporovať, resp. ju začal poriadne obmedzovať. Táto správa sa týkala najmä Androidu 4.4 KitKat, ktorý obmedzil prístup aplikácií k externým úložiskám. Neskôr však Google svoj prístup prehodnotil a s Androidom 5.0 Lollipop uviedol všetko na správnu mieru. Tento už presun aplikácií podporuje. Postup na ich relokáciu je pritom veľmi jednoduchý a platí aj pre novšie verzie vrátane Androidu 6.0 Marshmallow. Treba však pamätať na to, že nie každý výrobca presun aplikácii na externé pamätové médium podporuje. Navyše, Android 6.0 prišiel aj s ďalšou novinkou tzv. adaptívneho ukladacieho priestoru.

Presúvame aplikácie na pamäťovú kartu

Presun tých aplikácií, ktoré to podporujú, je pomerne triviálnou záležitosťou. Ak chcete, aby sa väčšina dát, resp, celá aplikácia (ak to podporuje telefón)  uložila na pamäťovú kartu, tak postupujte následovne:

 • Otvorte nastavenia a prejdite do sekcie Aplikácie. Ak treba, zvoľte Správcu aplikácií
 • Zo zoznamu vyberte aplikáciu, ktorú chcete presunúť a v nastaveniach ju otvorte. Zvoľte nastavenie ukladacieho priestoru. (na starších verziách Androidu budete s veľkou pravdepodobnosťou vidieť tlačidlo s možnosťou nechať presunúť aplikáciu na pamäťovú kartu)
 • Zmeňte nastavenie využitého úložiska z pamäte zariadenia na pamätovú kartu
 • Teraz by malo dôjsť k presunu aplikácie a jej dát na pamäťovú kartu

Zmena umiestnenia aplikácie na Androide 6.0 v zariadení Samsung

Zmena umiestnenia aplikácie na Androide 5.x Lollipop. Zariadenie od Alcatelu

Ako využiť adaptívne úložisko Androidu Marshmallow

Jednou z noviniek, ktoré prináša nový Android 6.0, je možnosť využiť pamäťovú kartu ako vnútornú pamäť. Túto funkciu získajú zariadenia, ktoré samozrejme podporujú pamäťové karty a využiť ju môžu najmä tí používatelia, ktorým nestačí veľkosť vnútorného úložiska. Hoci táto novinka ponúka niekoľko výhod, má aj svoje nevýhody. Jednou z nich je to, že prídete o všetky svoje dáta uložené na pamäťovej karte. Tou druhou je fakt, že pamäťové karty sú oveľa pomalšie ako interná flash pamäť. Ak sa rozhodnete k tomuto kroku mali by ste si byť vedomí toho, čo robíte. Okrem toho odporúčame používať rýchlejšie pamäťové karty typu SDXC, SDHC, a UHS-I triedy 3.

Náš tip
Ako si vybrať správne pamäťovú kartu pre váš smartfón? | TÉMA

 • Na kompatibilnom smartfóne prejdite do nastavení pamäte (na HTC One A9 ->Nastavenia->Pamäť a USB) a vyberte nastavenia pripojenej pamäťovej karty
 • Zvoľte Formátovať ako internú a potvrďte stlačením tlačidla “Vymazať a formátovať”
 • Pamäťová karta sa vymaže a bude fungovať ako interné úložisko

Nové aplikácie sa budú automaticky inštalovať na pamäť, ktorá je pre ne vhodnejšia, no kvôli rýchlosti si aplikácie môžete prípadne dodatočne manuálne presunúť do natívneho vnútorného úložiska, ktoré ponúka o niečo väčšie prenosové rýchlosti.

Náš tip
Využite microSD kartu ako vnútorné úložisko v Samsungu Galaxy S7 a S7 Edge | NÁVOD

Starý článok platný pre staršie verzie Androidu

Ak ste sa už niekedy ocitli v situácii, kedy vám vo vnútornej pamäti chýbal dostatok miesta pre inštalovanie ďalších aplikácií alebo na kopírovanie ďalších dát, tak vám určite príde vhod práve tento návod. Možností, ako urobiť poriadok a uvoľniť v internom ukladacom priestore trochu miesta je niekoľko. Môžete vymazať nepotrebné a nepoužívané dáta, alebo v krajnom prípade odinštalovať niektoré nepotrebné aplikácie. Najvhodnejšou alternatívou je však presun aplikácií na pamäťovú kartu. Táto možnosť bola do Androidu implementovaná už od verzie 2.2 Froyo, no nie vždy fungovala podľa predstáv používateľov. Vďaka návodu z portálu techgage však budete schopní preniesť aplikácie na pamäťovú kartu bez obmedzení a to dokonca aj bez rootu zariadenia. Ako na to sa dozviete nižšie.

Ako presunúť aplikácie v Androide?

Presun dát nainštalovaných aplikácií nie je nijako zložitá záležitosť. V prípade, že je táto možnosť podporovaná samotnou aplikáciou aj systémom, tak existuje niekoľko spôsobov ako presun realizovať. Prvým  je navštívenie nastavení (Nastavenia -> Aplikácie ), kde po vybraní podporovanej aplikácie alebo hry je možné dáta premiestniť na pamäťovú kartu stlačením tlačidla “Presuň na pamäťovú kartu”. K tomuto istému účelu je možné použiť aj aplikácie tretích strán z obchodu Play. Tam ich nájdete niekoľko, najčastejšie pod názvom App2SD. Príkladom sú napríklad aplikácie ako AppMgr III alebo Move2SD.

Screenshot_2013-12-02-08-24-25 Screenshot_2013-12-02-08-24-54

Verzia: 4.39
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.39
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma

Presúvame nepresúvateľné

Existuje však aj iný spôsob, pomocou ktorého je možné aplikácie presúvať. Tentokrát je však o niečo zložitejší a bude vyžadovať viac úsilia. Budete potrebovať mať na počítači nainštalované SDK Androidu a ADB, ktoré si stiahnete priamo zo stránok Googlu. Ďalší postup je nasledovný:

 • Po stiahnutí rozbaľte balík s SDK na ľubovoľné miesto na disku.
 • Presuňte sa do adresára Platform-tools, kde sa nachádza ADB. Súbor s ADB si môžete prípadne presunúť aj na ľubovoľne iné miesto. (/Users/uzivatel/Desktop/android)
 • Je nutné aktivovať “Ladenie USB”, čo spravíte v Nastaveniach –> Možnosti pre vývojárov –> Ladenie USB. Ak nie sú Možnosti pre vývojárov viditeľné, tak ich musíte aktivovať – Nastavenia –> Informácie o telefóne –> 7-krát poťukať na Číslo zostavy.
 • Ak vaše zariadenie po pripojení k PC nebude rozpoznané, bude nutné nainštalovať USB ovládač. Odkazy na stiahnutie k jednotlivým výrobcom nájdete na tejto stránke.

Teraz pristúpime k samotnému nastaveniu, ktoré umožní inštalovať alebo presúvať aplikácie na pamäťovú kartu. Namiesto súborov SDK je možné použiť aj tie nachádzajúce sa priamo po stiahnutí balíčka s nástrojmi Platform-tools.

 • Spustite príkazový riadok, terminál, a premiestnite sa do adresára s ADB –> v mojom prípade pomocou príkazu cd /Users/uzivatel/Desktop/android
 • Teraz zistíte, či ADB rozpozná vaše zariadenie. Po zadaní príkazu adb devices by ste mali vidieť niečo podobné ako na obrázku nižšie.

adb

 • Nižšie uvedenými príkazmi zistíte, aké je predvolené miesto na inštaláciu aplikácií. Výsledkom môže byť 0 alebo 2, čo znamená inštaláciu do interného alebo externého ukladacieho priestoru.
  • adb shell pm getInstallLocation (Android <4.0)
  • adb shell pm get-install-location (Android 4.x)

ADB2

 • Pre zmenu umiestnenia inštalovaných aplikácií na pamäťovú kartu použite príkaz
  • adb shell pm setInstallLocation 2 (Android <4.0)
  • adb shell pm set-install-location 2 (Android 4.x)
 • Pre overenie nastavenia sa dá použiť príkaz get-install-location

Ktoré aplikácie bude možné po tomto tweaku presúvať na pamäťovú kartu, zistíte napríklad nainštalovaním aplikácie AppMgr III, ktorá je na obchode Play dostupná zadarmo. Po presune žiadaných aplikácií na pamäťovku je vhodné nastavenie opäť vrátiť do pôvodného stavu. Taktiež je dobre pamätať na to, že nie je príliš vhodné presúvať systémové aplikácie, widgety alebo iné dôležité aplikácie, ktoré by sa poškodením pamäťovej karty mohli stať nepoužiteľnými. Pri widgetoch môže byť problémom bootovacia sekvencia a ich pomalšie načítavania pri spustení systému. Pamäťová karta sa totižto nepripája okamžite.

Verzia: 4.39
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.39
Aktuálna cena: Zdarma

Vyššie popisovanú metódu som vyskúšal na smartfóne GSmart Roma s Androidom 4.2.2 Jelly Bean. Ďalšie zariadenia s pamäťovou kartou som nemal k dispozícii a tak som funkčnosť presunu nemohol overiť na viacerých verziách OS a zariadeniach iných výrobcov. Pri GSmart Rome presun nefungoval presne tak ako by som očakával. Po aplikovaní vyššie uvedeného tweaku totiž nebolo možné presunúť už nainštalované aplikácie. Bol som ich však schopný natívne inštalovať na pamäťovú kartu a v prípade potreby ich presúvať do internej pamäte telefónu. Ak sa tento postup rozhodnete vyskúšať, určite nám a našim čitateľom dajte vedieť, ako to dopadlo na vašej strane.

2.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • gapa torino

  “Taktiež je dobre pamätať na to, že nie je príliš vhodné presúvať
  systémové aplikácie, widgety alebo iné dôležité aplikácie, ktoré by sa
  poškodením pamäťovej karty mohli stať nepoužiteľnými.”
  Co je vacsia pravdepodobnost , ze sa poskodi , mobil alebo SD karta ?

  • Martin Sagan

   A navyse SD karta nie je tak rychla ako interna pamat … preto je najlepsie, pokial je to mozne, mat vsetko nainstalovane v telefone a na SD karte mat len fotky, hudbu, video, eknihy atd…

   • filip glemba

    Dostupne su aj dostatocne rychle sd karty, nemusis si kupovat class 4…

    • Martin Sagan

     ani class 10 nie je tak rychla ako interna pamat…

  • robo

   Neposkodis ani SD ani mobil.. akurat ti nemusi niektora aplikacia pracovat spravne… v zasade nepresuvaj systemove aplikacie, ked tak, tak iba tie doinstalovane… ak by si nahodou spravil nieco so systemom, ten sa da vzdy dat do povodneho stavu…

   • Bob

    Po 4 měsících používání mi mobil nahlásil, že kartu je potřeba zformátovat. Měl jsem na ni přesunuto i pár aplikací, takže v systému jsem pak měl hezké šedé ikony k ničemu :) Když jsem ji strčil do notebooku, chovala se stejně – jako nenaformátovaná. Nu což, data zálohuju, žádný velký problém a naformátoval jsem ji. Po dalším měsíci najednou hláška, že karta prostě v mobilu není (i když jsem na ni vůbec nesahal). V PC se tvářila taky jako mrtvá. Reklamace uznána. Tolik k tomu “neposkodis ani SD”, po… se může všechno i bez přičinění uživatele. Se zbytkem souhlas.

 • jjsan

  a co tak titanum backup?

  • Dano Daniel

   na toto potrebujes mat rootnuty android co netvrdim, ze je zle ak vsak vsetko ma svoje pre aj proti ..

 • Lubos

  Mate to niekto odskusane aj na SGS3?

 • Ičo

  Ja som uz kadejake app na presuvanie skusal,ale v S3 to asi nejde,alebo???

 • -kr-

  na xperii mini pro (SK17i) funguje postup v pohode, aplikacie viem rovno presunut bez ich preinstalovania, zial ale stale nepresuniem aplikacie ktore sice nie su systemove (aspon by nemali byt), ale boli predinstalovane… cize napr. facebook alebo adobe reader… a odinstalovat sa standardne nedaju :/

 • D3NDO

  Ja osobne používam gl to sd som snou najviac spokojny len musíte mat root .

 • M@t3j

  ked som mal ace, tak som pouzival link2sd, len potrebujete root prava

 • roman

  tyka sa to aj hier?

  • roman

   mam LG L5 II ?

 • Patrik

  Ja mám SGS3 Mini a aplikácie sa mi nedajú presúvať normálne tak asi budem musieť skúsiť toto. Ak má niekto skúsenosť s takýmto presunom aplikácií na SGS3 Mini tak pls napíšte.

 • Ondrej baranec

  prosím o pomoc mám sony xperia M a nedá sa to čo mám urobiť prosím radu od profesionálov?

  • Jonatan666

   cav skusam to iste …a nadavam na ten črep …naco som to kupoval ked to ma parametre dobre ale ta interna pamet stoji za hovno …ako okaslat ju take HTC zariadenia maju len 1gb ale u nich automaticky funguje SD carta pre aplikacie takze ked ti mozem proadit kasli na sony aj ja to tak spravim radsej samsung ci nexus alebo HTC ci dokonca znacky ako gigabyte maju preferovane SD storage …..

 • guzmen

  Xperia tablet Z android 4.2.2 vsetko urobene podla navodu ale aplikacie sa nepresuvaju.

  Pod povodnym eng. clankom v diskusii sa ludia stazuju ze na telefonoch sony (hlavne xperia M) je moznost install to SD card vypnuta preto nieje mozne presuvat app.

  • -kr-

   ja mam 2011kovu xperiu mini pro, vacsina aplikacii mi sla presuvat pomocou app2sd uz predtym, podla tohoto navodu som presunul nejake dalsie… no a nakoniec som spravil root, premazal predinstalovane aplikacie, napriklad aj gmail, mapy a pod, nainstaloval znova a presunul aj tie ;)

 • Martin

  Zdravím chcem sa opýtať či sa dá nejak presunúť aplikácia aj s dátami na SDkartu. Teda ak mám nainštalovaná online hru v starom telefóne, a budem meniť telefon a chcem tu hru s mojimi dátami v tom novom dá sa to nejak ?

  • Ján Kvasnica

   ano , spravíš to cez titanium backup

  • Ján Kvasnica

   ano , spravíš to cez titanium backup

 • Zakovic Peter

  velmi uzitocne se xperia arc S

  • keso

   na sony xperia sp nefunkcne

 • palino

  Zdravim.Mohol by mi niekto poradit ako presunut hru z sd karty na telefon?Kupil som novu kartu a nechcem o nahrate vysledky prist.Diky

 • Jonatan666

  ahojte mam xperiu M uz na nu nadavam skusam tuto metpdu adb mi po overeni povie ze mam nastavene na external location cize 2 ale telefon mi aj napriek tomu instaluje na internal uz ma z toho drbne co z tym? vsetko preslo uspecne no bez efektu a ano skusal som resetnut telefon…uz ma to stve :)

 • emulovana sd karta

  Nevie niekto čo je to emulovana sd karta ? , pretože v app2sd mi toto vypisuje

 • Sokolik

  Desire X
  nedarí sa mi tento postup uplatniť pre všetky aplikácie, dokonca ani po ich preinštalovaní… interná pamäť bude veľmi sledovaný parameter pri zaobstarávaní nového androidu :)

 • Wolf

  vobec to nejde -_- nabudúce prejdem na windows phone, tam to ide bez problémou

 • lenochod

  zasekol som sa pri
  Spustite príkazový riadok, terminál, a premiestnite sa do adresára s ADB –> v mojom prípade pomocou príkazu cd /Users/uzivatel/Desktop/android
  a to ako ho mam spustit?? nechapem

 • risoo

  Dobry den mam Samsung Galaxy sIII mini a sd kartu Kingston 16gb a nejde mi to presunut na ziadnych appkach uvedenych vyssie.. uz nvm vo robit

 • tomas

  ja mam htc desire 310 v systeme vobec nieje movie to sd card asi je to zakazane a tento postup vobec nefunguje co stim

  • Natka

   Ja mám tiež htc 310 a ani mne to neukazuje iba vymazanie údajov

   • Marcela

    tiež mám htc desire 310, a ani za boha nemožem nič stiahnuť lebo mi to ukladá do telefónu a nie na pamäťovku..

 • iva

  nedá sa mi fotiť a nabieha mi ….neda sa pristupovať k SD karte

 • brando777

  dobry ma niekto skusenost ako presuvat hry a ine app na sd kartu mam htc desire 310 a som zufaly diky za radu

 • Michal Lendel

  nefunguje na Xperia Z1 compact kitkat 4.4.4 .. Vypisuje Nedostatok pomäte pred začatím inštalácie

 • Annie

  Mam v tablete SD kartu ale neda sa mi tam nic presunut mam na výber len internú pamáť a SD kartu nie prečo :'(

 • Lukáš Adamovits

  mám externú i internú SD Kartu ale neviem si stahnuť ani aplikáciu ani hru do externej SD Karty Čo s tým? Lenovo a328

  • 123

   a mas v nastaveniach → aplikacie moznost move to sd karta ?

 • Natka

  Mne neukazuje že “move to kart SD”čo s tým mám spraviť???Ukazuje mi tam iba “vymazanie údajov “ako to mám spraviť???Prosím poraďte mi ďakujem.

  • Gabika

   ak si chceš presunúť daj to “move to kart SD”

 • Ama

  Sony zperia L,v nastaveniach mi ukazuje presunut na Sd ale ked na to kliknem ukaze mi aplikacia nastavenia prestala fungovat..nic sa mi neda presunut ani mi to pri aplikaciach neukazuje iba vymazat udaje atd..som zufala uz

 • Igor942

  Zdravim chcem sa spytat ako mam nainstalovat zariadenie pre LG optimus L9 P760….teda ako mam nastavit tu instalaciu na pametovu kartu dakujem

 • kajo

  Ahoj, mám samsung note3 neo a neviem preniest videá na sd kartu, poraďte Prosím

 • jitka

  prosim o radu mam Samsung galaxy S4mini a potrebuji zkopirovat fotky z telefonu na SD kartu,jsem laik,tak poprosim podrobnejsi info dekuji moc za rady

 • Pato

  Na sony Xperia M návod nefunguje..vypíše external 2, ale zmena nenastane

 • Igor

  Lenovo A328 .Vsetko v proadku az na hlasenie,pri tom ma nepusti dalej, mobil som rootnul aj tak nejde dalej prikaz , poradi niekto

  adb shell pm get-install-location (Android 4.x)
  libvc1dec_sa.ca7 ……………………..please fix problem

 • Gabika

  Dobrý deň… chcem sa spýtať mám tablet značky open dott mám v ňom aj kartu SD ale nedá sa mi na ňu nič presunúť.. ani pri jednej aplikácií čo v nej mám mi neukazuje “presunúť na sd kartu” pomohla by mi k tomu tá aplikácia, ktorú tu uvádzate?

  • Gabika

   tie aplikácie čo ste tu zadali vôbec nefungujú…

 • dagiii11

  Stahujte si aplikacie z 1Mobile Market , tam si mozte nastavit aby sa vam to ukladalo na pamatovu kartu :-)

  • Pragmatik10

   Od zaciatku mam v telefone vsetko nastavene aby to ukladalo na pamatovku. S aplikaciami to vsak nerobi, dokonca aj zdrojaky taha do internej pamate. Uz som z toho na nervy. Mam HTC D500 Dual Sim. Internu pamat to ma 4 Gb, ale system sa zda ze sam potrebuje 3Gb.

 • Sendo

  Zdravim, postupoval som podla navodu ale po zadani prikazu adb devices, mi nenajde ziadne zariadenie. =/ Mam Sony Xperiu E3 , ked dam aktualizovat softver telefonu , napise mi ze mam najnovsie ovladace. V com moze byt problem ?

 • Slavo

  Zdravim,
  hlasim, ze presun nepresuvatelnych apk zvladol aj laik :-)
  Na 1mobile sa daju stiahnut zaujimave apk, ale nainstaluju sa presne tak isto ako z gplay, tj do telefonu, hoci sa zaskrtne ze na SD kartu, k tomu obtazujuce reklamy.
  Napriek tomu, ze nie som ziaden vyvojar, podarilo sa mi Vami uvedeny postup cez zadanie c 2, a to na starom LG-E460 s androidom 4.1.2.
  Napr. aplikacia Move to SD mi vypisovala na rozdiel od AppMgr III, ze na tomto mobile sa aplikacie vobec nedaju presuvat.
  Moznosti pre vyvojara boli uz otvorene, nemusel som 7x poklepat na cislo zostavy v identite telefonu, dalej som musel okrem okrem sdk managera, stiahnut aj ovladace pre LG, lebo ak mi to nainstalovali automaticky, mobil nebol na pc po zadani prikazu adb devices viditelny!
  Po zadani prikazu adb shell pm set-install-location 2 som vedel potom v mobile popresuvat 90% nesystemovych aplikacii, widgety som nepresuval.
  Ak som vsak chcel nainstalovat dalsie aplikacie, hlasilo mi to, ze nemam volne miesto. Ak som vsak znova zadal prikaz na automaticke ukladanie instalovanie aplikacii prikazom adb shell pm set-install-location 0
  instalacia dalsej aplikacie prebehne v poriadku. Ak je nepresuvatelna, musim znovu zadat prikaz adb shell pm set-install-location 2.
  Este k stahovaniu sdk balickov na pc: dal som instalovat balicky sdk platform tools a najnovsieho build tools, netreba zabudnut sdk manager extrahovat z archivu, lebo pri stahovani balickov, bude po kazdom hlasit, ci ma to zmenit aj v archive, lebo potom sa to nestiahne ani za 2 dni :-)
  Pri zapnuti mobilu sice chvilku trva nacitanie aplikacii, je to vsak urcite lepsie ako mat zahltenu pamat.
  Podrobnejsi postup je na stranke
  http://techgage.com/article/moving_your_non-movable_android_apps_to_an_sd_card/

 • Eduard Beňo

  Nainštaloval som AppMgr III. Pri spustení ukáže ktoré aplikácie sú na SD karte, ale keď pozriem na kartu, tak tam žiadne nie sú. Neviete kde je problém?

 • Eduard Beňo

  Ešte doplním, jedná sa Samsung Galaxy S2 Plus s Androidom 4.2.2. A tiež mi pri pokuse o nastavenie “location 2” nie je telefón viditeľný. V návode bolo napísané, že by mal byť pripojený len ako na nabíjanie, ale to sa nejak nedá. Vie niekto poradiť čo s tým?

 • Nika

  Lenovo a7000 asi po druhej aktualizácii si pýta odo mňa nejaké heslo, ktoré som nezadavala a v papieroch ani nemám. Keď chcem naformátovať kartu SD na internú.

 • Choosse

  Chcel by som sa spytat mam na karte fotky ale daval som obnovit sistem a teraz mi pyta naformatovat kartu.da sa nieco spravit asi som , ked som daval cistu kartu do mobilu chcelo naformatovat tak som ju dal, ale asi som nastavil tu druhu moznost iba v tom zariadeni pouzivat.a a po obnove mi nechce nacitat ale formatovat da sa to nejak obijst nejaky programom na to je mam LENOVO A 7000 dakujem

 • Slavos

  Ahojte, mam Huawei Honor 4X, predtym som mal Android 4.4.2 KitKat a nebol problem s presunom aplikacii na sd kartu. Teraz som si nahodil Android 6 a tato moznost tam vobec nie je a takisto nemozem naformatovat sd kartu ako interny ulozny priestor, jedine obycajny format a pouzit sd kartu iba ako ulozisko. Kde moze byt problem ?

 • Cauuu

  Ahojte, mam Huawei Honor 9 Lite a neviem ako by som mohol presúvať aplikácie na kartu SD, ak viete prosím pomôžte.
  Vopred ďakujem.

 • Pingback: Rok 2018 – najlepší rok: Nový rekord v návštevnosti | AndroidKomunita()

 • Adam

  Tento presun cez PC je zdĺhavý.
  Odporúčam stiahnuť apku cez Google Play s názvom a ľahko presuniete neprenestilne súbory

+