MojAndroid

Samsung Galaxy A40 je jeden z najviac podarených modelov výrobcu. Vo svojej cenovej kategórii totiž nemá konkurentov síce má, no nie je ich veľa. Vo fotografovaní ich väčšinou predčí. Hlavný snímač je síce prioritou, ale aj sekundárny – širokouhlý snímač je naozaj skvelý.

Dva snímače úplne stačia

Hlavný snímač modelu Galaxy A40 má rozlíšenie 16 megapixelov a clonu f/2.0. Hoci to takto nevyzerá nijako lákavo, je naozaj kvalitný, o čom sa môžete presvedčiť nižšie. Sekunduje mu 5-megapixelový širokouhlý snímač. Hoci sa absolútne neťahá na kvalitu vlajkových lodí, počas testovania bol azda najmilším prekvapením. Jeho záber výrobca nešpecifikuje v stupňoch, ale spoľahlivo zachytí všetko, čo vám padne do oka.

samsung galaxy a40 portret
Portrétny režim

Veľmi dobre je na tom aj predný fotoaparát. S rozlíšením 25 megapixelov je ideálnou voľbou pre všetkých selfie maniakov. Video a jeho natáčanie je miernou slabinou, keďže maximálne možné rozlíšenie je Full HD. Ani zaostrovanie a stabilizácia nepatria medzi lepšie.

Aplikácia fotoaparátu

Fotoaparát sa v novších Samsungoch s nadstavbou One UI ovláda naozaj pohodlne. Všetko je dostupné na dosah ruky tak, ako by to malo byť v každom smartfóne. Aplikácia nijako neseká a počas testovania ani raz nezaváhala. Skvelá je aj možnosť rýchlo spustiť fotoaparát dvojitým stlačením vypínača.

samsung galaxy a40 aplikacia fotoaparat

  • Aktuálna cena Samsungu Galaxy A40 sa v slovenských e-shopoch pohybuje na úrovni okolo 240 eur.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom Galaxy A40? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Náš tip
RECENZIA Samsung Galaxy A40: Krásavec, ktorý si vás získa nielen vzhľadom

15.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+