MojAndroid

Doplnené ceny mimozáručných opráv v autorizovanom servise Samsungu:

  1. Výmena displeja – 99.37€
  2. Oprava fotoaparátu – 60.58€
  3. Výmena zadného krytu – 51.59€
  4. Oprava nabíjacieho portu – 43.51€
  5. Výmena batérie – 53.26€

V týchto cenách je už započítaná aj samotná práca a vybrané boli tie najdrahšie verzie. Cena opravy sa pri jednotlivých komponentoch môže líšiť, no určite nebude vyššia, ako tá, ktorú vidíte vyššie.

Ako môžete vidieť, ceny autorizovaného Samsung servisu sú veľmi podobné cenám ostatných servisov. Niektoré sú dokonca nižšie, iné zase vyššie. Vôbec teda neplatí, že autorizovaný servis musí byť jednoznačne drahší.

Pravdepodobne každému sa už stalo, že sa mu pokazilo niečo na telefóne. Či už išlo o nejakú výrobnú vadu alebo v dôsledku pádu či nešetrného zaobchádzania. Prasknutý displej, nefunkčný mikrofón či fotoaparát vedia narobiť poriadne vrásky na čele.

Samsung Galaxy A40

Tento smartfón patrí výbavou do strednej triedy a na Slovensku je veľmi populárny. V overených obchodoch ho kúpite za približne 240 eur. Ponúka 5,9 palcový AMOLED displej, 4 GB RAM či duálny zadný fotoaparát. Nezabudlo sa ani na 3,5 mm audio jack a moderný USB-C konektor. Zaujme aj operačným systémom Android vo verzii 9.0 Pie a podarenou nadstavbou One UI od Samsungu.

Samsung Galaxy A40 fotoaparát

Ak už svoj Samsung Galaxy A40 máte, musíte sa oň starať, aby vydržal čo najdlhšie. Pokiaľ prídete na nezavinenú vadu, s reklamáciou samozrejme nebude problém. Ak sa však stane, že vám telefón spadne a niečo sa na ňom pokazí, budete si ho musieť dať opraviť mimo záruky, pretože na mechanickú vadu sa samozrejme záruka nevzťahuje.

Cenník servisných úkonov vybraných servisov

FixservisPCexpresSlovitMobilovo
Oprava displeja114 eur129 eur119 eur99 eur
Oprava fotoaparátuzadný 69 eur, predný 59 eur, sklíčko zadného fotoaparátu 39 eurzadný 69 eur, predný 59 eurzadný 59 eur, predný 49 eur, sklíčko zadného fotoaparátu 29 eurzadný 55 eur, predný 45 eur
Výmena zadného krytu59 eur119 eur39 eur49 eur
Oprava nabíjania59 eur69 eur49 eur59 eur
Výmena batérie59 eur-49 eur45 eur

Ako môžete vidieť v tabuľke vyššie, ceny rôznych úkonov sa v rámci servisov líšia. Najdrahší je už tradične displej, no servisy vedia opraviť napríklad aj pokazené slúchadlo, reproduktor, tlačidlá hlasitosti či čítačku SIM kariet. V tabuľke sme však uviedli tie najčastejšie problémy, ktoré by ste mohli  mať so svojím smartfónom.

Autorizovaný servis

V každom prípade, vždy odporúčame radšej zvoliť autorizovaný servis, aj napriek vyššej cene (ktorá nie je pravidlom). Len s autorizovaným servisom máte istotu, že vždy dostanete originálny náhradný diel. Smartfón tiež prechádza podrobnou výstupnou kontrolou, ktorá zistí či všetko funguje tak, ako by fungovať malo.

Náš tip
Najlepší servis: Vačšina ľudí opravuje mobil v autorizovanom servise, najčastejšie rozbitý displej

4.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+