MojAndroid

Recenziu veľmi zaujímavého smartfónu BlackBerry KEY2 LE, ktorý spája výhody dotykového displeja a hardvérovej klávesnice si už môžete prečítať na našom webe. V tomto článku sa lepšie pozrieme na fotoaparáty, ktoré ponúka.

Základné parametre

Začneme parametrami. BlackBerry KEY2 LE obsahuje celkovo tri snímače, dva z nich sa nachádzajú na zadnej strane, jeden na prednej. Hlavný fotoaparát disponuje rozlíšením 13 MP a clonou f/2.2, pomáha mu sekundárny snímač s rozlíšením 5 megapixelov a clonou f/2.4. Ten slúži na zvýraznenie hĺbky ostrosti pri portrétovom režime. Fotoaparátu v zlých svetelných podmienkach pomáha aj LED blesk.

Maximálne rozlíšenie fotografií je v prípade zvolenia pomeru strán 4:3 13 megapixelov. Je to aj maximálne možné rozlíšenie, keďže snímač fotí štandardne v pomere 4:3. Pokiaľ si zvolíte širokouhlejší pomer 16:9, k dispozícii máte rozlíšenie 3840 x 2160 pixelov (8,3 MP). Ak chcete, aby boli vaše fotografie natiahnuté pekne na celý displej modelu KEY2 LE, budete fotografovať v pomere strán 3:2. V tomto prípade je maximálne rozlíšenie 10,5 MP (3996 x 3664 pixelov).

Aplikácia fotoaparátu

Fotoaparát rýchlo spustíte dvojitým stlačením tlačidla rozsvietenia/zhasnutia displeja. Následne už vidíte všetky dôležité prvky, ktoré má správna aplikácia na obsluhu fotoaparátu mať. V pravej strane nechýba spúšť fotoaparátu (tú môžete jednoducho nahradiť aj tlačidlom na ovládanie hlasitosti). Nachádzajú sa tu aj rôzne zaujímavé efekty. Prepnutie na predný fotoaparát uskutočníte jednoduchým ťuknutím na ikonku na displeji. Dole vpravo máte rýchly náhľad, kde sa zobrazí miniatúra poslednej fotografie. Ľavá strana displeja obsahuje základné nastavenia. Nechýba tu blesk, časovať, HDR či výber pomeru strán. V nastaveniach môžete jednoducho zapnúť pridávanie vodoznaku do vašich fotografií či detekciu tváre. Nechýba tu ani režim panoráma či portrét. S aplikáciou sa pracuje veľmi dobre, je vcelku intuitívna a odladená. Nestretli sme sa so žiadnymi zásekmi či podobnými nepríjemnosťami.

Fotografie

Fotografie za dobrého osvetlenia sú veľmi pekné. Nechýbajú im detaily, celkom sa nám páči aj ich farebné prevedenie. Vo svojej cenovej kategórii sa jedná o veľmi slušný priemer. Na tých najlepších síce nemá, no ak je svetla dostatok, v žiadnom prípade sa za výsledky fotoaparátu hanbiť nebudete. Práve naopak. Len škoda toho menšieho displeja.

S ubúdajúcim svetlom kvalita fotografií samozrejme klesá. To sa samozrejme deje v prípade všetkých zariadení, BlackBerry KEY2 LE nie je výnimkou. Fotografie v noci sú trochu tmavšie. Predsa len, clona f/2.2 je už dávno prekonaná a na trhu sú smartfóny, ktoré dokážu zachytiť omnoho viac svetla. Na druhú stranu, celkom sa nám páči farebné podanie a aj šum sa darí udržať na slušnej úrovni. Niekedy sa však podarí naozaj veľmi pekná fotografia, inokedy sa jedná o slušný priemer.

BlackBerry KEY2 LE zvláda aj portrétový režim. Veď práve kvôli nemu má zariadenie na zadnej strane až dva objektívy. Rozmazanie pozadia je veľmi efektné, niekedy sa však stane, že zariadenie nedokáže rozoznať, čo všetko má byť zaostrené a čo nie. To je ale prípad všetkých zariadení. Skrátka, chce to trochu trpezlivosti. Ak ju máte, dokážete zhotoviť veľmi pekné fotografie, na ktorých je viditeľný efekt rozmazania pozadia.

Predný fotoaparát

Na drahšom BlackBerry KEY2 sme predný fotoaparát kritizovali, takže nečakali sme žiadne dobré výsledky. O to viac sme boli prekvapení, keď sme zhotovili prvé fotografie. Podľa nás sa jedná o dosť slušný krok vpred čo sa kvality predného fotoaparátu týka. Farby sú reálnejšie a živšie, fotografiám nechýbajú ani detaily. Jedným slovom, fotografie z predného fotoaparátu sú pekné. Špeciálne funkcie tu však nehľadajte. Fotoaparát nedokáže zaostrovať a ani softvérovo rozmazať pozadie. Na výber sú nejaké efekty a to je prakticky všetko.

Pridajte svoje fotografie do FOTOmánie

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami, zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom BlackBerry KEY2 LE? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu.

BlackBerry KEY2 LE si môžete kúpiť prostredníctvom alza.sk za cenu 399,90 €.

Náš tip
Ako fotí smartfón Sony Xperia XZ3? | FOTOmánia
Náš tip
Ako fotí Samsung Galaxy Note 9 | FOTOmánia
16.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+