MojAndroid

Samsung Galaxy Note 9 je na svete. Kórejský gigant včera okrem dlho očakávanej novinky predstavil aj hodinky Samsung Galaxy Watch, ako aj inteligentný reproduktor Samsung Galaxy Home. Pochopiteľne, najviac záujmu si však zaslúžil tabletofón. Ten prináša celý rad noviniek, medzi ktoré patrí aj duálny fotoaparát s premenlivou clonou, optickou stabilizáciou a funkciami umelej inteligencie.

Samsung Galaxy Note 9: Špičkový fotografický hardvér aj softvér

Nebude žiadnym prekvapením, ak sa Note 9 bez problémov zaradí medzi absolútnu fotografickú špičku. Telefón priniesol oproti predchádzajúcej generácii pomerne slušnú porciu noviniek či už po hardvérovej, alebo softvérovej stránke. Hlavný snímač má rozlíšenie 12MP, premenlivú clonu f/1.5 – f/2.4 podobne ako v sérii Galaxy S9. Pixely sú veľké 1,4 mikróna a snímač je opticky stabilizovaný. Sekundárny snímač má rovnaké 12MP rozlíšenie, menšie jednomikrónové pixely a clonu f/2.4, no ani tu nechýba optická stabilizácia. Rozdielom je 52mm ekvivalent ohniskovej vzdialenosti, čo je dvojnásobok primárneho fotoaparátu. Vďaka tomu telefón zvláda 2-násobné bezstratové priblíženie, ako aj niektoré efekty vrátane portrétového režimu s rozmazaným pozadím.

Novinkou je ale aj umelá inteligencia, ktorú pri fotení s Note 9 pocítite na každom kroku. Stará sa jednak o rozpoznávanie scén – tých rozozná až 20 a automaticky im prispôsobí nastavenia fotoaparátu pre dosiahnutie čo najkrajšej fotografie. Zároveň ale foťák ponúka ďalšie inteligentné funkcie. Povie vám napríklad, ak sa posledná zhotovená fotografia nepodarila, napríklad kvôli roztraseným rukám či kvôli tomu, že objekt žmurkol.

Telefónu nechýba celý rad šikovných nástrojov a režimov, ktoré ocenia kreatívci, ale aj úplne bežní používatelia. Tí tak nebudú musieť siahať po alternatívnych nástrojoch, ale fotografie štýlovo zhotovia a upravia priamo v aplikácii fotoaparátu či galérie. Ako Note 9 fotí v praxi si môžete pozrieť v galérii nižšie. O fotografie sa postaral náš šéfredaktor Michal, ktorý bol priamo pri predstavení telefónu v New Yorku a od včera už skúša všetky jeho nové fičúry vrátane kamery.

Fotogaléria:

Fotografie vo vyššom rozlíšení nájdete na tomto odkaze.

Za pozvanie na udalosť Samsung Unpacked 2018 ďakujeme spoločnosti Samsung.

10.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+