Smartfón LG G3 sa stal v poslednej dobe populárnym. Ide o to najlepšie od LG, zabalené v tele s pekným dizajnom a minimálnym okrajom okolo 5,5-palcového displeja. Aj keď je toto zariadenie výkonné a nabité rôznymi funkciami, má niekoľko problémov – konkrétne 8. Ako sa tieto najčastejšie chyby prejavujú a ako ich opraviť, si povieme v tomto článku. Nie každému bude tento návod fungovať, no pre drvivú väčšinu prípadov by mal vyriešiť problémy s vašim zariadením. Vopred vás upozorňujeme na to, že neručíme za prípadné poškodenie vášho zariadenia a všetky postupy opisované v tomto článku robíte na vlastné riziko.
1. Automatické vypínanie
Niektorí z používateľov sa sťažujú na automatické vypínanie zariadenia. Niekedy pomôže iba jeho zapnutie, no v niekoľkých prípadoch je nutné vybrať a opäť vložiť batériu do zariadenia. Ako odstrániť takéto vypínanie?
Riešením je obnovenie továrenských nastavení. To vykonáte v Nastavenia > Všeobecné > Zálohovať a vynulovať > Obnovenie nastavení z výroby. Dajte si ale pozor, obnovenie údajov z továrne vymaže všetky dáta a aplikácie z vašej pamäte! Ak tento postup nepomôže, sledujte nainštalované aplikácie. Niektorá z nich môže spôsobovať vypínanie zariadenia. Problémom môže byť aj batéria. Dajte si ju skontrolovať v servise, prípadne si zožeňte jej náhradu. Batériu by vám v prípade poruchy mali vymeniť vrámci záručných podmienok.
2. Extrémne prehrievanie
LG G3 sa extrémne prehrieva najmä pri hraní náročnejších hier, dlhšom prezeraní videa či pri viacerých aplikáciách spustených na pozadí. Dôvodom je vyťaženie procesora. Riešení na odstránenie tohto problému je niekoľko.
- Vypnite aplikácie, ktoré nepoužívate a bežia na pozadí. Vypnite aj ich automatickú synchronizáciu v Nastavenia > Všeobecné > Aplikácie.
- Problém môže spôsobiť aj dlho zapnutý displej s vysokým jasom. Nakoľko má displej v LG G3 vysoké rozlíšenie, spôsobuje prehrievanie. Skúste znížiť jas na nižšiu hodnotu.
- Ak na svojom mobile máte ochranný kryt, dajte ho dole. Materiály, z ktorých sa vyrábajú, totižto nevedú dobre teplo.
- Problém ale môže byť aj v hardvéri, ktorý môže mať chybný spoj alebo poruchu niektorej zo súčiastok. Ak sa vám zariadenie prehrieva aj pri vypnutom displeji a aplikáciách, navštívte servis a žiadajte opravu alebo výmenu za nový kus.
3. Spomalenie systému
Ak ste zbadali, že je systém vo vašom LG G3 spomalený, aj keď sa pohybujete iba medzi kartami v menu, mali by ste spozornieť. Opäť existuje niekoľko riešení, ako tento nedostatok odstrániť.
- Vypnite si animácie prechodov a aplikácií. Ako na to vysvetľujeme v samostanom článku – NÁVOD: Ako zrýchliť Android [VIDEO]
- Problémom môže byť aj nepresnosť dotykov. Tú si môžete upraviť v Nastavenia > Všeobecné > Uľahčenie > Čas odozvy pri dotyku a zvoľte možnosť “Krátka” (áno, ide o nepresný preklad).
- Pokročilejší používatelia si môžu zmeniť aj nastavenia v servisnom menu. To vyvoláte zadaním 3845#*855# do číselníka. V menu hľadajte položku High Temperature Property a zapnite túto možnosť. Potom zariadenie vypnite, nechajte ho vypnuté aspoň 10-15 sekúnd, zapnite ho a po nabehnutí zamknutej obrazovky s telefónom ešte 30 sekúnd nič nerobte. Rovnaký postup aplikujte aj pre položku Thermal Daemon Mitigation. Tieto možnosti znižujú jas displeja pri vysokej teplote, no keďže týmto problémom nebudete ďalej trpieť, malo by to byť bezpečné.
V krajnom prípade môže byť riešením tohto problému nainštalovanie alternatívneho launchera. Odporúčame vám napríklad Nova Launcher.
4. Krátka výdrž batérie
Hoci má LG G3 batériu s kapacitou až 3000 mAh, kvôli vysokému výkonu a najmä jemnému rozlíšeniu displeja je výdrž akumulátora často na úrovni iba niekoľkých hodín. Výdrž ale môžete vylepšiť (opraviť) týmito spôsobmi.
- Výdrž batérie môžete predĺžiť zapnutím šetriaceho módu v Nastavenia > Batéria > Úsporný režim.
- Batériu vám môže spotrebúvať nadmerne aj niektorá z vašich aplikácií. Otvorte si Nastavenia > Batéria > Využitie batérie (ikona hore) a pozrite sa, ktorá batéria spotrebovala v poslednom vybíjacom cykle najviac energie.
- Ak sa vám zdá byť výdrž batérie extrémne krátka, navštívte servisné stredisko, aby vám batériu vymenili. Niekoľko batérií z prvovýroby totižto bolo chybných.
5. Zlá kvalita zvuku pri hovoroch
ak aj vy patríte do skupiny používateľov, ktorá zaznamenáva problémy s kvalitou zvuku pri hlasových hovoroch, máme pre vás riešenie.
- Prejdite do Nastavenia > Siete > Nastavenia hovorov a vypnite Vylepšenia hlasu.
- V rovnakom menu otvorte Ochrana osobných údajov a zvoľte Skrytie všetkých informácií. Táto možnosť spôsobuje rušenie hovorov.
- Rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch, aj teraz môže byť riešením až návšteva servisu a oprava/výmena zariadenia.
6. Zlá kvalita zvuku pri prehrávaní hudby
Problémy so zvukom používatelia nezaznamenali len pri hovoroch, ale aj pri prehrávaní hudby najmä cez slúchadlá. Niektorí z používateľov dokonca tvrdia, že pri vložení slúchadiel do zariadenia pokračovalo hranie hudby aj cez hlasný reproduktor. Tu je riešenie, ktoré vám môže pomôcť.
- Otvorte si nastavenia pre vývojárov (ak ich nemáte dostupné, tak 7-krát kliknite na číslo zostavy v Nastavenia > Všeobecné > Informácie o telefóne > Informácie o softvéri) a vo Voľbe spustenia zmeňte ART na Dalvik.
- Problémom môže byť aj systém Android 4.4.2, takže treba počkať na aktualizáciu na novší Android 4.4.4 KitKat.
- Ak nepomohlo riešenie vyššie, skúste vymeniť slúchadlá alebo AUX kábel, s niektorými si totižto LG G3 nemusí rozumieť.
7. Padanie aplikácie fotoaparátu pri zoomovaní či natáčaní videa
Niekto z majiteľov LG G3 môže mať problém s aplikáciou Fotoaparátu. Tá vraj v niekoľkých prípadoch padá pri zoomovaní či pri nahrávaní videa, čo môžete vyriešiť niektorým z týchto spôsobov.
- Aj v tomto prípade je možným riešením resetovanie zariadenia. To môžete vykonať rovnako ako v prvom kroku, prípadne hard resetom tak, že stlačíte naraz tlačidlo vypínania a zníženie hlasitosti až kým neuvidíte LG logo. Pozor všakna stratu údajov, ktorá nastane aj v tomto prípade.
- Riešením môže byť aj používanie inej fotografickej aplikácie, kým LG nepošle opravný update.
8. Zapínanie zariadenia vo vrecku
Ak sa vám často stáva, že sa vám mobil zapne vo vrecku, mali by ste si vypnúť funkciu Knock On, čo aspoň čiastočne zabráni zapínaniu displeja. Ak sa vada neodstráni, navštívte servisné menu (opisujeme v bode č.3) a vypnite Knock On aj tu. Iným riešením je potom už len použitie flipového púzdra, či nosenie zariadenia vo vrecku displejom otočeným od tela.
Niektoré z týchto problémov nemusíte na svojom zariadení nikdy pocítiť a možno ste ich vyriešili aj iným spôsobom. Každopádne nám ale dajte vedieť v komentároch pod týmto článkom, či vám návod pomohol, prípadne ako ste sa s niektorým z problémov vysporiadali vy.
Zdroj: AndroidAuthority