MojAndroid

4ka počas leta usilovne pokračuje v budovaní svojej rýchlej 4G siete, ktorou aktuálne pokrýva už viac ako 60% obyvateľstva Slovenska. Okrem zahusťovania už pokrytých oblastí sa operátor prvý mesiac letných prázdnin sústredil aj na pokrývanie menších miest. Svojou 4G sieťou najnovšie plne pokryl viac ako 10 miest a obcí a ďalšie 2 mestá hlásia čiastočné pokrytie. Štvrtý mobilný operátor neustálym rozširovaním 4G pokrytia potvrdzuje svoje dlhodobé postavenie trojky v LTE pokrytí na Slovensku. Na mapu 4G pokrytia operátora najnovšie pribudli plne pokryté mestá Lipany, Liptovský Hrádok, Trebišov, Turany, Veľké Kapušany a obce Horné Srnie, Kováčová, Liptovská Porúbka, Nižná, Sučany, a obec Valaliky neďaleko Košíc. Medzi mestá s čiastočným pokrytím pribudlo okresné mesto Detva a tiež mesto Medzilaborce. 4G signál 4ky sa postupne rozrastá po celom Slovensku, plné pokrytie 4G sieťou majú v súčasnosti k dispozícii obyvatelia už viac ako 70-tich slovenských miest.

„V 4ke sme v lete nezaspali na vavrínoch a pokračujeme v intenzívnom budovaní našej rýchlej 4G siete, ktorú zahusťujeme nielen v mestách, ale aj na vidieku. Preto nás veľmi teší, že viac ako tretina Štvorkárov vo veľkom dátuje a tento podiel neustále rastie. Aj preto od nás naši zákazníci počas letných prázdnin získajú za prenos čísla do 4ky bonus až 10 GB dát zadarmo,“ hovorí riaditeľ divízie obchodu a marketingu mobilných služieb SWAN Mobile, a. s., Peter Helexa. 

Peter Helexa (2)

4ka aktuálne hlási plné LTE pokrytie v týchto mestách a obciach:

Brezno, Častá, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Fiľakovo, Galanta, Handlová, Hlohovec, Holíč, Horné Srnie, Humenné, Ilava, Ivanka pri Nitre, Kendice, Kežmarok, Komárno, Košice, Kováčová, Kráľovský Chlmec, Ladomerská Vieska, Lednické Rovne, Levoča, Lipany, Liptovská Porúbka, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Miloslavov – časť Alžbetin Dvor, Modra, Moldava nad Bodvou, Námestovo, Nemšová, Nitra, Nižná, Nová Dubnica, Nové Zámky, Petrovany, Pezinok, Piešťany, Poltár, Poprad, Prešov, Prievidza, Púchov, Revúca, Rožňava, Ružomberok, Senec, Senica, Sereď, Skalica, Smižany, Spišská Nová Ves, Sučany, Svätý Jur, Svidník, Šamorín, Šenkvice, Štúrovo, Topoľčany, Trebišov, Trenčianska Teplá, Trenčianska Turná, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Turany, Valaliky, Veľké Kapušany, Veľký Krtíš, Vrútky, Zlaté Moravce, Zohor, Zvolen, Žiar nad Hronom, Žilina.

Služby LTE siete 4ky sú dostupné aj v ďalších mestách a obciach:

Bardejov, Bernolákovo, Bratislava, Bytča, Čadca, Detva, Kolárovo, Leopoldov, Levice, Medzilaborce, Michalovce, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Považská Bystrica, Rimavská Sobota, Rybany, Sabinov, Snina, Sobrance, Stará Ľubovňa, Stupava, Šahy, Šaľa, Šurany, Trstená, Veľký Meder.

Zdroj: TS

27.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+