MojAndroid

Ďalší ročník ankety 4ka Android Code je na konci. Súťaž prebiehala od 10.11.2021 do 31.12.2021 a už vieme, ktoré aplikácie sú podľa vás tie najlepšie v jednotlivých kategóriách. Zároveň poznáme aj výhercu hlavnej ceny – smartfónu Google Pixel 6.

Pre zapojenie sa do súťaže a odoslanie platného hlasu bolo potrebné navštíviť stránku androidcode.mojandroid.sk/hlasovanie a vybrať vášho favorita vo ôsmich súťažných kategóriách:

 • Doprava a cestovanie
 • Hry
 • Nakupovanie a predaj
 • Spravodajstvo a médiá
 • Vzdelávanie
 • Financie a podnikanie
 • Slovenské aplikácie (všeobecne)
 • Svetové slovenské aplikácie

Čitateľské nominácie 4ka Android Code 2021

Okrem samostatných nominácií sme tento rok do ankety zaradili aj nominácie, ktoré vzišli z hlasovania čitateľov na webe MôjAndroid.sk. Čitatelia hlasovali v priebehu celého roka v rámci seriálu pravidelných mesačných článkov s výberom tých najlepších slovenských aplikácií.

Ako boli vyberané aplikácie do finále?

Po spustení sme vám priniesli prehľad všetkých aplikácií prihlásených do ankety 4ka Android Code 2020. Tu sa nachádzali aplikácie, ktoré nominovali samotní vývojári, ktoré ste nominovali vy hlasmi v sérii článkov Najlepšie slovenské Android aplikácie za minulý mesiac a aplikácie, ktoré sme dodatočne nominovali v rámci redakcie. Dohromady sme tak získali vyše 100 nominácií, z ktorých sme museli vytvoriť užší výber pre finálne hlasovanie.

Sem sa dostalo 57 aplikácií. Do úvahy sme brali viacero faktorov. Do finále sa dostali všetky aplikácie, ktoré vyhrali hlasovanie v článkoch s najlepšími slovenskými Android aplikáciami za uplynulé obdobie. Nasledovali aplikácie s najlepším hodnotením v danej kategórii a s čo najväčším množstvom stiahnutí. Prihliadali sme aj na to, aký veľký krok vpred spravila aplikácia v uplynulom roku. Do úvahy sme brali aj to, keď už vývojár mal nomináciu za niektorú zo svojich ďalších aplikácií, aby sme dali priestor zviditeľniť sa čo najväčšiemu počtu vývojárov.

4ka Android Code 2021: Víťazi v jednotlivých kategóriách

Celkovo 8610 prihlásených súťažiacich hlasovalo za 57 aplikácií vo ôsmich kategóriách. Toto sú tie najlepšie z nich.

Kategória Doprava a cestovanie

 1. Cestovné poriadky CP
 2. Vypadni.sk
 3. Ideme vlakom

Kategória Financie a podnikanie

 1. Financie.online
 2. iKROS – online faktúry
 3. SuperFaktúra

Kategória Hry

 1. Slovensko kvíz
 2. Diggy’s Adventure: Maze Games
 3. Athletics Mania: Atletická letná športová hra

Kategória Nakupovanie a predaj

 1. Bistro.sk – donáška jedla
 2. NAY Smart App
 3. Autobazar.sk

Kategória Slovenské aplikácie (všeobecne)

 1. Haka System+
 2. GreenPass
 3. FlashScore – športové výsledky

Kategória Spravodajstvo a médiá

 1. Aktuality.sk
 2. Denník N
 3. Antik TV

Kategória Svetové slovenské aplikácie

 1. Sygic GPS Navigation & Maps
 2. ESET HOME
 3. Slido

Kategória Vzdelávanie

 1. Autoškola
 2. Spievankovo
 3. Čo to tu kvitne?

Výherca smartfónu Google Pixel 6

Zo všetkých, ktorí sa zapojili do hlasovania o najlepšie slovenské aplikácie, sme vyžrebovali výhercu úplne nového smartfónu Google Pixel 6. Výhercom sa stáva Timotej Flajs. Gratulujeme!

19.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+