MojAndroid

Operátor 4ka je na slovenskom trhu už presne jeden rok, na tlačovej konferencii zhrnul najdôležitejšie míľniky a čísla. 4ka už má viac ako 250-tisíc zákazníkov predplatených kariet, čo tvorí 12% podiel na trhu predplateniek. Operátor hodnotí prvý rok ako veľmi úspešný. A pre svojich zákazníkov pripravil narodeninový darček – dátovanie počas 4.októbra bude zadarmo.

4ka za 4 centy

Štvrtý operátor vstúpil na Slovensku pred rokom, presne v neďeľu 4. októbra, kedy ukázala svoju ponuku postavenú na jednotkovej cene 4 centy za minútu volania, SMS a 1 MB dát v SR ale aj v celej EÚ.

4ka prišla aj s revolučnou cenou za dáta. Prestali sme ich rátať na megabajty, u nás je základnou jednotkou gigabajt. Viac ako pätina našich zákazníkov dátuje a ich priemerná spotreba rastie každým mesiacom až k aktuálnym 1,1 gigabajtu,“ hovorí predseda predstavenstva SWAN Mobile, a. s., Juraj Ondriš.

Operátor 4ka ako prvá zrušila roaming, keď ceny za volania, SMS a dáta ponúkla v EÚ za rovnaké ceny ako na Slovensku. Z celkového počtu zákazníkov je až 21-tisíc mimo Slovenska, najviac sa nachádza v Nemecku, Českej republike a v Rakúsku.

Pokrytie 4ky na Slovensku a nové mestá

4ka aktuálne pokrýva viac ako 64% obyvateľstva SR, kým pred rokom bolo toto číslo na úrovni 40%. Tento rok sa chce priblížiť k hranici 70%.

“Pričom ale nezabúdame ani na to, aby sme skvalitňovali signál v lokalitách, kde už pokrytie máme. Celkovo sme pokryli signálom siete 4ky už takmer 150 sídel,“ dopĺňa výkonný riaditeľ SWAN Mobile, a. s. Martin Mosný.

Operátor oznámil nové pokrytie v týchto mestách a obciach: Medzilaborce, Ľubicu, Hliník nad Hronom, Veľké Leváre, Nováky, Sady nad Torysou, Ladce, Košické Oľšany, Bošany a Dvory nad Žitavou. Operátor prvýkrát ukázal aj mapku pokrytia svojej siete 4ka.

4ka mapa pokrytia

 

Najviac zákazníkov prešlo z O2

4ka je výsledok spolupráce Swan Mobile, a.s. a Slovenskej pošty, ktorá tvorila základný predajný kanál pre nové SIM karty.

“Počas ročného fungovania si prostredníctvom Slovenskej pošty zakúpilo SIM kartu 4ky takmer 220-tisíc zákazníkov, čo je pri priemernom mesačnom predaji 14,4 tisíca SIM kariet a pri dennom predaji 870 kariet skvelý výsledok,“ zhodnotil ročné fungovanie mobilného operátora Peter Kapusta, člen predstavenstva Slovenskej pošty, a.s a riaditeľ úseku prevádzky SP.

Slovenská pošta tak poskytla priestor na svojich 1500 pobočkách na celom Slovensku. Okrem kúpy SIM karty si zákazníci môžu zakúpiť aj mobilný telefón či aktivovať balíček a dobiť kredit.

“Za rok spolupráce Slovenská pošta uskutočnila viac ako 400-tisíc transakcií dobitia kreditu hotovosťou,“ priblížil Jozef Kiss, riaditeľ úseku pobočkovej siete a retailového predaja Slovenskej pošty, a.s.

4ka-oslavuje-prvy-rok-titulka

Noví zákazníci prejavili záujem aj o prenos čísla, ktorí tvorili skoro 50-tisíc prípadov. Najviac ľudí prešlo k 4ke od O2, bolo to viac ako 23-tisíc zákazníkov. Nové SIM karty 4ky je možné kúpiť aj online cez web operátora www.4ka.sk.

Doba dátová má nový balík TO.15

Pred nedávnom prišla 4ka s novým sloganom Doba dátová, kotrý dopĺňa nový produkt TO.10. Ten za 10 eur ponúka 10 GB dát, 100 minút alebo SMS doma na Slovensku i v celej EÚ a ešte oveľa viac. Na tlačovej besede pri príležitosti prvého roku predaja služieb pod značkou 4ka operátor oznámil aj príchod ďalšieho datacentrického balíka TO.15.

Balík TO.15 obsahuje:

  • 15 GB dát vo vlastnej sieti 4ky
  • 300 minút alebo SMS v rámci všetkých sietí v SR a z/do EÚ
  • volania zadarmo po 3. minúte vo vlastnej sieti 4ky
  • automatickú obnovu dát a minút/SMS každých 30 dní, alebo po vyčerpaní objemu dát v balíku
  • online kontrolu spotreby cez Moju zónu
  • cena balíka je 15 eur a úhrada sa realizuje z kreditu, ktorý si zákazníci môžu nechať poľahky pravidelne a automaticky dopĺňať z platobnej karty
  • V balíku TO.15 nie sú zahrnuté volania na špeciálne čísla ako audiotext, zákaznícku linku 950, skrátené čísla alebo platby za služby.

VIDEO: 4ka hodnotí prvý rok na Slovensku

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Zdroj: TS / Foto: MCH

3.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+