MojAndroid

Po necelých dvoch týždňoch od spustenia nových služieb štvrtého mobilného operátora využíva jeho služby na území celého Slovenska už viac ako 25-tisíc zákazníkov. Túto hranicu pokorila 4ka v piatok večer. Zatiaľ najviac boduje medzi východniarmi. 

Aj keď najvyšší počet SIM kariet novej služby Moja 4ka si zakúpili zákazníci na pobočke bratislavskej „hlavnej pošty“, v predaji jednoznačne vedie východ krajiny. Najviac zákazníkov získal slovenský mobilný operátor v Prešovskom (16% predaja) a v Košickom samosprávnom kraji (15%). Po bratislavskej pošte číslo 1 najviac zákazníkov prišlo do pobočky na ulici Andreja Kmeťa v Martine a na „Veľkú poštu“ v Prešove. Päticu dopĺňajú Michalovce a Humenné.

Náš tip
4ka spustí e-shop a dobitie kreditu cez web do konca októbra

Bez ohľadu na výsledky predaja, štvrtý mobilný operátor hlási ďalšie rozšírenie svojej 4G siete v sídlach po celej krajine. Medzi mestá, v ktorých je dostupná táto služba, pribudli Liptovský Mikuláš, Brezno, Zvolen, Svidník, Lučenec, Kolárovo a Považská Bystrica.

Zákazníci 4ky si môžu aktivovať dátový balíček 4G GIGA, s ktorým na 30 dní dostanú jeden gigabajt dát za jediné euro. Rovnako považujem za veľmi dôležité zdôrazniť, že hlasové aj dátové služby sú dostupné na celom území Slovenska,“ vysvetľuje vedúca oddelenia rozvoja produktov Andrea Čagalová.

Telefón iba za 14 eur

Slovenský  mobilný operátor prišiel v prvej vlne s ponukou štyroch mobilných telefónov. A aj keď na pobočkách Slovenskej pošty majú zákazníci k dispozícii aj LTE telefóny pre dve SIM karty, najväčší záujem vzbudil Samsung E1200 2G, ktorého predaj výrazne predbehol všetky ostatné typy. Zrejme aj kvôli značne nízkej cene 14 eur, ktorá oslovuje nielen seniorov.

„Ide o jednoduchý, no elegantný a praktický telefón. Vyhovuje najmä tým, ktorí potrebujú telefonovať a posielať SMS. V pohotovostnom režime vydrží 720 hodín, teda takmer mesiac,“ dodáva A. Čagalová.

Veľký úspech za prvé dni zaznamenala aj možnosť zarezervovať si svoje vlastné číslo, ktorého cena sa pohybuje od štyroch do 44 eur. Využilo ju už takmer 4000 zákazníkov. Celý výťažok z rezervácie čísel operátor venuje na charitatívne účely prostredníctvom darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk.

Zdroj: TS

19.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+