MojAndroid

Vo Francúzsku sa niekoľko dní dozadu stal incident, ktorý nám pripomína, že nesprávne používanie smartfónov môže mať fatálne následky. 13-ročné dievča tragicky zahynulo potom, ako jej telefón zapojený do nabíjačky spadol do vane. Informáciu priniesol portál News In 24.

Nešťastie spôsobilo tínedžerke zástavu srdca. Záchranárom sa obeť na mieste podarilo oživiť, po prevoze do nemocnice však zomrela. Jej matka teraz varuje mladých ľudí a ich rodičov, aby boli pri používaní smartfónov viac opatrní.

„Nech je to varovanie pre ostatných tínedžerov, ktorí majú svoje telefóny takpovediac prilepené k rukám,” uviedla matka obete pre miestne média.

S vodou a elektrikou opatrne. Podobných prípadov sa vo svete stalo už niekoľko

13-ročné dievča nebolo prvou obeťou nesprávneho zaobchádzania so smartfónmi. V posledných rokoch sa vo svete stalo viacero podobných nehôd. Francúzske generálne riaditeľstvo pre hospodársku súťaž, spotrebu a kontrolu podvodov preto varuje pred nebezpečenstvom používania smartfónov v blízkosti vody a pripomína, ako sa vyhnúť úrazu elektrickým prúdom:

  • nabíjajte elektrické zariadenia mimo vlhkých priestorov,
  • nepoužívajte vo vani alebo v sprche zariadenia pripojené k elektrickej sieti, ani v prípade, že sú vodotesné alebo vodoodolné,
  • nemanipulujte s elektrickým spotrebičmi, ktoré sú zapojené v elektrickej sieti, ak máte mokré ruky alebo ak stojíte vo vode.

Náš tip
Toto boli najpoužívanejšie emotikony v roku 2021

6.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+