MojAndroid

Emoji, emotikony alebo smajlíky sú už roky štandardnou súčasťou textovej komunikácie na Android smartfónoch. Portál AndroidPolice prezradil, ktoré z nich boli v tomto roku najpoužívanejšie.

Najpoužívanejšie emotikony príliš neprekvapia

Portál sa opiera o výskum, ktorý vo svojej výročnej správe zmapovalo konzorcium Unicode. Práve táto inštitúcia ma na starosti štandardizáciu tohto typu komunikácie. Výročná správa tiež porovnáva vývoj používaných smajlíkov oproti predošlým rokom. Podľa výsledkov sa dá povedať, že na čele rebríčka sa toho oproti roku 2019 a 2020 veľa nezmenilo. Najčastejšie je používaná smejúca sa tvár, ktorej smiech prechádza až v plač.

Najpoužívanejšie emotikony v roku 2021:

  1. 😂 – Tvár so slzami radosti
  2. ❤️ – Červené srdce
  3. 🤣 – ROFL – Zvíjanie od smiechu na podlahe
  4. 👍 – Palec hore
  5. 😭 – Hlasno plačúca tvár
  6. 🙏 – Zložené dlane
  7. 😘 – Vzdušný bozk
  8. 🥰 – Usmievavá tvár so srdiečkami
  9. 😍 – Usmievavá tvár so zamilovanými očami
  10. 😊 – Usmievavá tvár s usmievajúcimi sa očami

Čo ďalšie prezradil výskum?

Tohtoročné výsledky sú dôkazom toho, že ľudia majú tendenciu používať univerzálne príťažlivé emotikony s viacerými významami. Napríklad emotikony so zloženými dlaňami (🙏) môžu znamenať modlitbu, ale často sa používajú aj ako skratka pre vďačnosť. To, že sú na popredných priečkach jednoduchšie a známejšie emotikony, môže byť vplyvom starších ľudí, ktorí sa boja so smajlíkmi experimentovať.

V správe je aj niekoľko ďalších zaujímavých zistení. Špecifické emotikony ako ploché topánky (🥿) sa veľmi nezvyknú používať. Vlajky krajín tiež patria medzi najmenej obľúbené emotikony. A to napriek tomu, že obsahujú najväčšiu zbierku 258 individuálnych možností. Biceps (💪)  je zase najčastejšie používaným emotikonom zobrazujúcim časť tela a bežne sa používa na označenie sily alebo úspechu.

Kytica (💐) je často využívaná ku gratuláciám, oslavám alebo k vyjadreniu romantickej náklonnosti. Motýľ (🦋) je najbežnejšie používaný zvierací emoji a mal by predstavovať zmenu, krásu a prírodu. Zaujímavé je, že najpoužívanejším športovým emoji je človek robiaci hviezdu (🤸). Mal by zobrazovať šťastie a radosť.

Náš tip
Black Shark 4S Pro opäť ovládol novembrový rebríček benchmarku AnTuTu
4.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+