MojAndroid

Google ako majiteľ operačného systému Android zvykne niektoré zo svojich noviniek predstaviť v smartfónoch Pixel. Neskôr ich uvoľní aj pre ďalšie zariadenia, pričom ale niektoré zostanú “exkluzívne pre Pixely”. To platí napríklad o zvoneniach a zvukoch upozornení, ktoré nájdete v telefónoch Google. Vďaka šikovným ľuďom z Android Police ale teraz máte možnosť získať tieto zvonenia aj vy.

250 zvonení a zvukov vrátane tých exkluzívnych

Aplikácia Google Sounds, ktorá prichádza predinštalovaná na zariadeniach Pixel, dokáže fungovať aj na smartfónoch iných výrobcov. Dobrým príkladom je Samsung Galaxy S10. To, čo platí o jednom však nemusí platiť o druhom.

google sounds zvonenia
Nie každé zariadenie podporuje APK súbor Google Sounds

Samotnú aplikáciu Google Sounds si môžete nájsť na tomto odkaze stránky APK Mirror. Tam je už len potrebné povoliť inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov. Pri voľbe nového zvonenia stačí zájsť do nastavení a v časti Zvuk vybrať niektoré z Google Sounds.

Je však možné, že vám to nebude fungovať. Vtedy vám bude stačiť stiahnuť .zip súbory, ktoré nájdete vyššie. Po stiahnutí je potrebné extrahovať ich. Potom už len zvoľte podobný postup: zájdite do nastavení a v sekcii Zvuk vyberte ako zvonenie niektoré z nich. Ak sa vám nové melódie nezobrazia, stačí ich v súboroch premiestniť do zložky Zvonenia (Notifications) v úložisku. Potom by všetko malo fungovať správne.

Náš tip
Google Pixel Buds: Už aj Google má svoje AirPody

2.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+