MojAndroid

Čínska spoločnosť ZTE má veľké plány. Hoci je v súčasnosti vnímaná skôr ako výrobca lacných zariadení, má v pláne vyrábať viac highendov a konkurovať aj renomovaným výrobcom.

Už dnes patrí ZTE medzi najväčších svetových výrobcov smartfónov, nemieni však zaspať na vavrínoch a chce produkovať viac topmodelov, ako napríklad model Nubia Z7. Podľa agentúry Reuters plánuje spoločnosť v tomto roku zvýšiť dodávky svojho prémiového radu Nubia o 300%. Celkovo chce ZTE predať v tomto roku 60 miliónov smartfónov a v roku 2015 už 80. Pre porovnanie, v minulom roku 2013 predalo ZTE 40 miliónov smartfónov.

Istým problémom môže byť vnímanie značky zákazníkmi. Viceprezident spoločnosti Zeng Xuezong pre Reuters uviedol, že sú si vedomí rozdielu vo vnímaní čínskych značiek v porovnaní s tými svetovými. Tento rozdiel však chcú znižovať aj uvádzaním väčšieho počtu highendových zariadení. „Verím, že naše úsilie počas posledných dvoch rokov pozdvihlo hodnotenie našej značky tak, že v Číne môže konkurovať zabehnutým značkám ako Samsung či Apple,“ uviedol.

Prirodzene, to čo spoločnosť možno dosiahla v Číne, bude oveľa ťažšie zopakovať napríklad v Spojených štátoch. A to nielen kvôli silnej pozícii Apple a Samsungu, ale tiež kvôli bezpečnostným obavám tamojších úradov, ktorých podozrenia z možnej špionáže smerujú prakticky ku všetkým čínskym telekomunikačným zariadeniam.

Napriek tomu ZTE dúfa, že jej trhový podiel sa jej na americkej pôde podarí zvýšiť do roku 2017 zo súčasných 6% na 10%, čo chce dosiahnuť aj vyššími nákladmi na reklamu a marketing. V súčasnosti ZTE predáva v USA modely Nubia Z5S a Nubia Z5S Mini, avšak len prostredníctvom siete Amazon a zatiaľ sa jej nepodarilo preniknúť na lukratívny segment dotovaných telefónov v ponuke operátorov. Zrejme práve to bude pri jej prípadnom úspechu kľúčové.

Zdroj: phonearena.com

10.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+