MojAndroid

ZTE získalo svetové prvenstvo vďaka sériovej výrobe smartfónu Axon 20 5G s predným fotoaparátom pod displejom. Kým táto technológia znie skvele, v praxi zatiaľ až tak dobre nefunguje. Dôkazom môže byť napríklad aj test od DxOmark, v ktorom tento smartfón získal jedno z najnižších možných hodnotení. Kvalita fotiek z tohto snímača bola na úrovni obyčajnej webkamery v počítači. To sa ZTE pokúsi tento rok napraviť s druhou generáciou tohto snímača, ktorý možno získa aj špeciálne 3D odomykanie tvárou.

ZTE ukázalo vylepšený snímač pod obrazovkou

ZTE tak učinilo na výstave nových technológií MWC v Šanghaji. Základom vylepšenia bolo zvýšenie hustoty pixelov v displeji nad snímačom z 200 ppi na 400 ppi. Vďaka tomu by už tá oblasť nad snímačom nemala byť taká odlišná od zvyšku displeja. Rovnako tak zvýšili aj obnovovaciu frekvenciu obrazovky, aby sa vyrovnala ostatným vlajkovým lodiam – z 90 na 120 Hz.

zte axon 20 5g
ZTE Axon 20 5G | Zdroj: AndroidAuthority.com

ZTE sa tak snáď podarilo eliminovať tento efekt spôsobený nízkym rozlíšením. Kvalitnejšie obrázky, než je ten nižšie, zatiaľ nemáme. Zrejme si budeme musieť počkať na oficiálne uvedenie do predaja.

ZTE snímač pod obrazovkou
Zdroj: Weibo.com

ZTE ukázalo aj novú, lepšiu technológiu 3D odomykania tvárou

Pre 3D odomykanie tvárou ZTE využíva špeciálny svetelný senzor. Ten je navyše tak malý, že zariadenie nepotrebuje žiadnu dieru alebo výrez. XDA píše aj o tom, že tento senzor môže byť použitý aj na 3D modelovanie, rozšírenú realitu a na autentifikáciu do platobných aplikácií. Senzor dokáže detegovať aj to, že ide o živého človeka – obrázok ukazuje nejaký druh teplotnej mapy (pozn. ktorá však nie je presná, nakoľko najviac tepla nevychádza z oblasti ramien). Podľa obrázku to vyzerá aj na možnosť odomykania zariadenia s rúškom na tvári.

ZTE 3D odomykanie tvárou
Zdroj: Weibo.com

Náš tip
Oppo ukázalo smartfón s rolovateľným displejom a nabíjaním “vzduchom”

24.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+