MojAndroid

Technológie postupujú nezadržateľne vpred a rok čo rok sme svedkami nových inovácií vo sfére smartfónov. Nie je tomu inak ani v prípade fotoaparátov, ktoré počas uplynulých rokov vyskúšali už množstvo umiestnení. S extravagantným riešením prišla aj spoločnosť ZTE, ktorá ako prvá priniesla smartfón s fotoaparátom pod displejom. Toto riešenie však nie je z hľadiska kvality fotografií najšťastnejšie.

ZTE Axon 20 5G získal druhé najhoršie hodnotenie v teste DxOMark

To, že fotoaparáty pod displejom majú ešte stále svoje muchy ukázal v prípade smartfónu ZTE Axon 20 5G aj test DxOMark. Model sa neočakávane umiestnil až na spodku tabuľky, so skóre slabých 26 bodov a podarilo sa mu prekonať jedine tak lacné zariadenie značky Intex z Indie. Skóre smartfónu umiestneného nad modelom Axon 20 5G bolo dokonca dvakrát vyššie.

Portál androidauthority.com uvádza, že fotografie mali údajne veľa šumu, neprirodzene reprodukovali odtiene pleti, mali nízky dynamický rozsah a všeobecné problémy s osvetlením a farbami. Portréty obsahovali množstvo problémov s hĺbkou a malými detailmi. Lepšie na tom neboli ani videá snímané predným fotoaparátom, ktoré trpeli rovnakými neduhmi ako fotografie.

zte axon 20 5g dxomark
Zdroj:dxomark.com

Najväčším problémom selfie fotoaparátov pod displejom je, že do snímača fotoaparátu dopadá menej svetla, ako v porovnaní s klasickým fotoaparátom. Je to preto, že svetlo musí prechádzať pomedzi malé medzery. ZTE zväčšilo množstvo prenikaného svetla tak, že oblasť displeja nad fotoaparátom mala nižšie rozlíšenie, ako zvyšok obrazovky a to má za následok aj mierne zahmlenie.

Spoločnosť Xiaomi by mohla údajne prísť s riešením tohto problému, bez úbytku rozlíšenia v mieste umiestnenia fotoaparátu. Portál androidauthority.com taktiež uvádza, že by táto technológia mala zmierniť problém s nedostatkom svetla dopadajúceho na snímač. Xiaomi žiaľ o tejto technológií veľa nehovorí a v tomto štádiu nám ostáva len čakať, ako sa to ďalej vyvinie.

Náš tip
Android aplikácie už nemusíte sťahovať. Môžete si ich posielať

 

20.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+