MojAndroid

Spoločnosť Google už viac ako rok usilovne pracuje na funkcii Nearby Share, ktorá umožňuje používateľom zdieľať súbory alebo kontakty so zariadeniami, ktoré sú nablízku. Obchod Google Play dostáva aktualizáciu, ktorá pomocou tejto funkcie umožní zdieľať aj aplikácie a ich aktualizácie.

Novinku objavil portál 9to5Google ešte v septembri, spoločnosť Google ju oficiálne potvrdila v decembri, a teraz je konečne dostupná vo verzii 24.0 aplikácie Google Play.

Ako Nearby Share v obchode Google Play funguje

Funkciu nájdete v obchode Google Play v časti „Moje aplikácie a hry“, kde by ste hore mali vidieť niekoľko záložiek. Jedna by mala obsahovať slovo „Zdieľanie“.

Google Play Nearby Share

Po kliknutí sa vám zobrazia možnosti „Odoslať“ a „Prijať”. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť vyberiete, budete musieť obchodu Play poskytnúť prístup k svojej polohe, aby dokázal nájsť zariadenia vo vašej blízkosti.

Po klepnutí na možnosť „Odoslať” sa vám zobrazí zoznam vašich nainštalovaných aplikácií. Avšak nie všetky je možné zdieľať. Pri testovaní funkcie sa mi podarilo odoslať len jednu zo štyroch aplikácií, ktoré som chcela zdieľať. Taktiež nie je možné zdieľať aplikácie, ktoré sú platené, nainštalované neoficiálne alebo tie, ktoré nie sú verejne dostupné v obchode Google Play.

Po výbere jednej alebo viacerých aplikácií na odoslanie musíte vyhľadať prijímajúce zariadenie. To bude musieť v obchode Play v časti „Zdieľanie” vybrať možnosť „Prijať“. Následne sa na oboch zariadeniach zobrazí žiadosť o párovanie.

Po spárovaní začne zdieľanie a po jeho dokončení má príjemca možnosť nainštalovať každú aplikáciu zvlášť alebo pomocou tlačidla „Inštalovať všetko“ ich nainštalovať všetky naraz.

Kým jedno zo zariadení klepne na tlačidlo „Odpojiť“, obe zariadenia ostanú pripojené a môžu si medzi sebou naďalej posielať aplikácie.

Náš tip
Viacero Samsung smartfónov dostáva aktualizáciu s novými funkciami

19.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+