MojAndroid

Vlastniť technológiami nabitý automobil má svoje výhody, a to nielen počas jeho riadenia na ceste. Presvedčil sa o tom majiteľ BMW 550i, ktorý svoj automobil požičal priateľovi. Ten na parkovisku odstavil auto aj s kľúčom, pričom to ostalo odomknuté. To využil zlodej, ktorý na pochôdzke štvrťou narazil práve na toto BWM.

Skoro ráno majiteľ auta zistil, že bolo ukradnuté a ihneď kontaktoval políciu. Tá informovala výrobcu BMW, ktorý bol schopný auto lokalizovať a dokonca ho na diaľku aj zamknúť, čím zlodeja uväznil. Polícia ho našla spiaceho na sedadle vodiča, pričom motor ešte stále bežal. Prekvapený zlodej sa samozrejme ihneď pokúsil uniknúť, no polícia ho zablokovala. 38 ročný muž bol zatknutý, pričom sa zistilo, že má pri sebe aj drogy. Prevezený bol do väzenia v King County.

Zdá sa, že technológie a v tomto prípade aj trochu šťastia, ušetrili majiteľovi nemalé problémy. Dúfame len, že k podobným kúskom sa neodhodlajú hackeri, ktorí neustále dokazujú, že prelomiť zabezpečenie niektorých systémom nie je vôbec nemožné. Dôkazom toho je aj nedávne odhalenie bezpečnostnej diery v automobiloch Chrysler so systémom Uconnect. Tie obsahovali závažnú chybu, ktorá mohla mať pre majiteľov fatálne následky. Chyba v systéme totiž umožňovala na diaľku ovládať automobil, pričom môže odstaviť prevodovku a brzdy, a pri cúvaní dokonca ovládať aj volant a spôsobiť tak vážnu dopravnú nehodu.

Zdroj: engadget

6.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+