MojAndroid

Žena z New Yorku žaluje Google pre sumu, ktorú minuli jej deti pri hraní hry Run Jump Smash. Bez vedomia matky boli deti schopné nakúpiť položky v hodnote 65.95$, za čo žena viní spoločnosť Google. Dôvod? Hoci prístup v obchode Play bol chránený heslom, tak po nákupe hry v hodnote 1$, ostávali ďalšie transakcie nechránené po dobu 30 minút. Deti sa samozrejme ihneď pustili do skúmania možností hry, pričom nakúpili vylepšenia a rôzne doplnky.

Žena si myslí, že Google profituje z vnútroherných nákupov, ktoré sa v posledných mesiacoch stali v hrách veľkým hitom. Pre Android ich sú dostupné stovky a pre deti, ktoré nerozumejú podstate nákupov priamo v hre, je to jednoduchá cesta ako rodičov pripraviť o pekný balík peňazí. Hlavnou chybou je podľa ženy to, že Google po zadaní hesla pri kupovaní aplikácií a hier nevydá žiadne upozornenie na jeho platnosť. Jedine kde na tento údaj narazíte je až priamo na stránkach podpory.

Podobnému problému čelil aj Apple, ktorý pri zadaní hesla taktiež neupozornil na časové okno, počas ktorého je možné vykonávať nákupy bez ďalšej autorizácie. Spor sa nakoniec skončil tým, že výrobca jabĺčkových zariadení vyplatil rodičom viac ako 32 miliónov dolárov. Navyše, zaviedol aj potrebné opatrenia, ktoré chýbali. Po zadaní hesla sa tak už zobrazí upozornenie na dĺžku trvania autorizácie, či tlačidlo pre jej zrušenie. Či podobné opatrenia nakoniec zavedie aj Google ostáva zatiaľ otázne, ako aj to, či žena na súde uspeje.

Zdroj: phandroid

12.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+