MojAndroid

V júli minulého roka predstavilo Xiaomi svoju novú aplikáciu pre fitness a zdravie. Vtedy neponúkala veľa funkcií, iba merač krokov, sledovanie spánku a sledovanie menštruačného cyklu. Začiatkom tohto roka, pri príchode MIUI 12, pridalo Xiaomi novú funkciu, pripomienky dlhého sedenia. Taktiež vylepšili merač krokov a pridali nové možnosti sledovania spánku. Najnovšia aktualizácia pridáva možnosť merania srdcového tepu pomocou snímača fotoaparátu, píše XDA.

Vyskúšajte si túto novinku v najnovšej verzii aplikácie Xiaomi Zdravie

Po aktualizácií si v aplikácii otvoríte sekciu Srdcový tep (Heart rate). V pravom dolnom rohu sa vám zobrazí červená ikonka. Po kliknutí na ňu vás aplikácia vyzve, aby ste prstom zakryli celú plochu snímača fotoaparátu a blesku. Zariadenie začne merať váš tep a nesmiete pohnúť prstom, kým na obrazovke neuvidíte 100 %. Po dokončení sa vás aplikácia spýta, v akom stave ste boli pri meraní.

Na výber máte z troch možností:

  • Normálny – pri bežnej činnosti, ako je napríklad sedavá práca
  • Stav odpočinku – ak ste sa práve zobudili
  • Po cvičení – ak ste sa merali hneď po cvičení

Po výbere vám aplikácia ukáže zhrnutie, v ktorom sa dozviete, či váš tep je normálny, príliš rýchly alebo príliš pomalý. Na domovskej stránke aplikácie potom nájdete dáta zo všetkých vašich meraní. Vďaka tomu budete mať detailný prehľad o svojom tepe.

Táto funkcia je dostupná vo verzii 2.7.4 a v priebehu nasledujúcich dní by mala byť dostupná na všetkých Xiaomi zariadeniach. Moje Xiaomi Mi 9 SE s MIUI 12 ju bohužiaľ ešte nedostalo.

Náš tip
Android 11 oficiálne tu: Sťahujte teraz pre tieto smartfóny
12.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+