MojAndroid

Práve teraz je ten čas, kedy mnohí z vás odlietajú na dovolenku alebo si dlhé letné dni spríjemňujú rôznymi výletmi a vychádzkami do prírody. Ako každý správny používateľ smartfónu pri tejto príležitosti určite urobíte množstvo fotografií a tešíte sa, keď ich ukážete svojej rodine a známym. Existuje však hneď niekoľko spôsobov, ako im tieto fotografie môžete poslať v tom okamžiku. Samozrejme, môžete využiť Facebook Messenger, ale kvalita fotografií, ktoré cez túto aplikáciu pošlete, je naozaj zlá. My vám poradíme, pomocou ktorých aplikácií môžete poslať fotografie v plnom rozlíšení známym a rodine rýchlo a jednoducho.

MôjAndroid.sk TIP: Google Fotky

Odkedy Google priniesol do aplikácie Google Fotky bezplatný neobmedzený priestor pre ukladanie fotografií a videí, na ich zdieľanie sme nepoužili nič iné. Fotky a videá síce zadarmo môžete zdieľať len do rozlíšenia 13 Mpix / Full HD, no väčší rozmer mobilnej fotografie je aj tak už (takmer) zbytočný. Tí z vás, ktorí chcú fotografie zdieľať v originálnej veľkosti, tu samozrejme túto možnosť nájdu. Budú však limitovaní veľkosťou svojho úložiska v Google Drive.

Náš tip
Google fotky umožnia zobraziť albumy ako prezentáciu

Zdieľanie fotografií cez Google Fotky je naozaj jednoduché. Priamo v aplikácii si môžete nastaviť automatickú zálohu fotografií po pripojení na Wi-Fi a niekoľkými ťuknutiami môžete fotografie označiť, pridať ich do špeciálneho albumu a zdieľať s rodinou alebo známymi pomocou špeciálnej URL adresy alebo priamo cez niektorú z komunikačných aplikácií. Výhodou je aj možnosť spojiť fotografie viacerých používateľov, možnosť priamej úpravy fotiek či vytvorenie štylizovaných záberov, ktoré vám aplikácia vytvorí sama. Všetko samozrejme zadarmo a v peknom dizajne. Google Fotky sú pre nás nástrojom na zdieľanie fotografií číslo 1!

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

1000 GB cloudu na fotky zadarmo: Flickr

Rovnako ako v prípade Google Fotiek, aj Flickr ponúka vo svojej Android aplikácii automatickú zálohu fotografií. Každý z používateľov pritom na svoje fotografie získa 1000 GB voľného miesta. Priamo v appke si môžete vytvárať albumy zo svojich výletov a zdieľať ich s vašou rodinou alebo známymi. Výhodou je aj v tomto prípade možnosť priameho editovania fotografií, či to, že celá služba je dostupná zadarmo. A aplikácia Flickr vyzerá naozaj parádne, vyskúšajte si ju a vy!

Verzia: 4.6.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6.1
Aktuálna cena: Zdarma

Klasika, ktorá nesklame: Dropbox

Pred tým, ako sme začali používať Google Fotky, sme všetky svoje fotografie a videá ukladali na Dropbox. Ide o zrejme najznámejšie cloudové úložisko, ktoré novým používateľom ponúka 2 GB miesta zadarmo. Po splnení jednoduchých úloh sa však môžete dostať až na úroveň 5 GB cloudu, ktorý vám postačí aj na uloženie fotografií a videa z celého leta. Za veľké plus možno pokladať rozhodne mobilnú aplikáciu, ktorá je prehľadná a jednoducho sa používa. Rovnako ponúka automatické zálohovanie fotografií a ich jednoduché zdieľanie z mobilu vo forme albumov či odkazu na jednotlivé súbory. Aplikáciu si môžete nainštalovať pomocou odkazu nižšie.

Verzia: 88.2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 88.2.2
Aktuálna cena: Zdarma

Alternatíva pre všetky typy dát: Send Anywhere

Niektoré platformy slúžiace na zdieľanie fotografií a videí majú isté obmedzenia – môžete poslať iba istý počet súborov, musia byť menšie ako nejaká určená veľkosť, môžete ich poslať len niekoľkým ľuďom. Platforma Send Anywhere všetky tieto obmedzenia ostraňuje a umožňuje vám posielať akékoľvek množstvo dát, akejkoľvek veľkosti, komukoľvek a bez registrácie. Stačí, aby ste zdieľali rodine alebo priateľom 6-miestny kód. Všetko je samozrejme zadarmo.

Verzia: 8.3.15
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 8.3.15
Aktuálna cena: Zdarma

Poznáte aj vy nejakú aplikáciu alebo platformu na jednoduché zdieľanie fotografií a videí? Napíšte nám do komentárov jej názov a vaše reálne skúsenosti. Nezabudnite ani na ďalšie články z letnej série LETO 2016. 

9.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+