MojAndroid

Google fotky vo svojom webovom rozhraní pridávajú ďalšiu funkciu, ktorá určite chýbala nejednému používateľovi tejto služby. Spoločnosť prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti Google+ totižto informovala, že do albumov pridáva možnosť prezerať fotografie ako prezentáciu, tzv. slideshow. Táto funkcia medzi množstvom podporovaných nástrojov doteraz chýbala.

Používatelia sa po novom už nebudú musieť pracne preklikávať medzi jednotlivými fotografiami, ale Google to urobí za nich. Stačí ak sa usadia do kresla a spustia prezentáciu. Ide o ďalší update, ktorý približne rok starú službu posúva opäť bližšie k používateľom. Google Fotky sa aj vďaka jednoduchosti použitia a rôznorodým funkciám tešia veľkej obľube a za posledný rok sa prostredníctvom nej uložilo už viac ako 13,7 petabajtov dát. Mesačne to predstavuje 200 miliónov aktívnych používateľov a ich počet neustále rastie.

Nová funkcia má byť prístupná už v najbližších dňoch, na našom účte ju však Google zatiaľ nesprístupnil.

Zdroj: androidauthority

 

17.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+