MojAndroid

Zdá sa, že rozhodnutie okresného súdu v Amsterdame zo včera nijako neovplyvní dodávky HTC One. Súd rozhodol o tom, že HTC je nevinné, a že nepodnikne žiadne právne kroky proti zastaveniu jeho predaja. ST Microelectronics, ktorý súčiastku predáva HTC údajne urobil chybu, keď si myslel, že mikrofón bude pre Nokiu exkluzívne vyrábať len 6 mesiacov. Ako sa ukázalo, táto doba bola až 12 mesiacov, počas ktorej nemohol výrobca túto súčiastku ponúknuť nikomu inému. HTC o takejto dohode nemohlo vedieť.

HTC One

Súd uznal práva fínskej Nokie na mikrofón a predĺžil exkluzívne dodávky pre fínskeho výrobcu o ďalších 6 mesiacov. Okrem toho boli podniknuté aj ďalšie opatrenia, ktoré zabránia ST Microelectronics predávať súčiastku po dobu ďalších 10 mesiacov. HTC si tak bude musieť v najbližších týždňoch zaobstarať náhradu a zmeny vykonať aj na samotnom HTC One. To by mohlo mať v koncovom dôsledku aj vplyv na kvartálny zisk spoločnosti. Dobrou správou ale je, že už vyrobené kusy HTC One sa nemusia vrátiť do fabrík na výmenu mikrofónu.

Zdroj: phonearena

24.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+