MojAndroid

Výpadky sa nevyhýbajú ani najväčším internetovým službám a platí to aj pre populárny videoportál YouTube. Jeho najnovší výpadok bol masívny, ale slovenskí používatelia si ho pravdepodobne ani nevšimli. Stal sa počas dnešnej noci, kedy väčšina z nich tvrdo spí. Služba YouTube už našťastie opäť beží a portál Variety približuje, ako výpadok prebiehal.

YouTube výpadok

Výpadok nastal, keď väčšina Slovákov spala

Problémy s načítavaním YouTube videí sa začali objavovať po polnoci nášho času. Na Twitter účte TeamYouTube, ktorý je informačným kanálom technickej podpory služby, sa o pol druhej po polnoci(1:23 AM) objavila informácia o výpadku. Služba potvrdila, že výpadok prebieha celosvetovo a na jeho oprave sa pracuje. Problém s načítaním obsahu mali aj ďalšie služby napojené na infraštruktúru YouTube ako sú YouTube TV a Google TV.

Portál TheVerge až pred treťou hodinou po polnoci(2:51 AM) informoval, že služba YouTube už normálne funguje a jej videá sa načítavajú bez väčších problémov. V jej mobilnej aplikácii sa síce ešte občas objavovali chybové hlášky, ale to sa dalo vyriešiť opätovným načítaním. Twitter účet TeamYouTube oznámil obnovenie služby po tretej hodine (3:13 AM) a za výpadok sa ospravedlnil. V čom spočívali technické problémy ale nevysvetlil.

Služba nefungovala celé dve hodiny

Výpadok podľa ohlasov trval asi dve hodiny. Podľa štatistiky portálu the DownDetector graph nahlásilo výpadok viac ako 280 tisíc používateľov YouTube za menej ako hodinu. Väčšina sťažnosti bola zo Severnej Ameriky, Veľkej Británie a západnej Európy, ale reagovali aj ľudia z Mexika, Austrálie a Južnej Ameriky. Väčšina obyvateľov z východného pobrežia USA vtedy večerala. V tom čase tiež veľa z nich sleduje svoje obľúbené relácie a kanály v službe YouTube cez smartfóny, Google Chromecast alebo smart televízory.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot

Náš tip
Google Fotky: Neobmedzenému úložisku zadarmo je koniec

12.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+