MojAndroid

Google aj naďalej zlepšuje aplikáciu YouTube pre Android. Nezdokonaľuje iba výkonnostnú a funkčnú stránku aplikácie, ale aj jej dizajn. Hoci aplikácia vo svojom kóde už dávnejšie obsahuje prvky, ktoré naznačovali zmenu vzhľadu prostredia, tieto novinky bolo ešte potrebné spustiť na strane serverov. To sa teraz stalo a majitelia Android zariadení už čoskoro uvidia zmenený dizajn aplikácie s premiestnenou navigačnou lištou.

Tá sa z hornej strany premiestnila dole a je teraz aj o dosť menšia a viac pripomína prostredie aplikácie v systéme iOS. Jej menšie rozmery pomôžu tomu, že na rovnako veľkom displeji bude teraz vidieť viac informácií a jej poloha zasa pomôže používateľom s menšími rukami a/alebo s väčšími displejmi, ktorí sa za ovládacími prvkami nebudú musieť tak veľmi načahovať.

Okrem toho by odteraz mal byť sprístupnený aj nový vzhľad sekcie s komentármi. Celkovo ale ide o aktualizáciu, pre ktorej sprístupnenie vy nič nespravíte. Jednoducho musíte počkať, kým ju Google sprístupní aj vám. Je ale dobré uistiť sa, že máte najaktuálnejšiu verziu aplikácie vo svojom zariadení. Spraviť tak môžete aj kliknutím na widget nižšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

8.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+