MojAndroid

Na konferencii Google I/O 2018 predstavil americký gigant sériu nástrojov “Digital Wellbeing Tools”, ktoré majú pomáhať ľuďom kontrolovať čas strávený na smartfónoch. Pár z týchto nástrojov dostáva v najnovšej aktualizácii aplikácia YouTube.

Pravdu vám povedia štatistiky

Mimoriadne obľúbená aplikácia YouTube je okrem iného aj jedna z tých, kde ľudia dokážu stráviť celé hodiny svojho času. Preto Google na svojej konferencii predstavil “Digital Wellbeing Tools” (vo voľnom preklade “nástroje proti závislosti”) spolu s novým Androidom P. No aby mohli tieto nástroje využívať aj ľudia bez Androidu 9.0, zakomponoval niekoľko z nich priamo do aplikácie YouTube.

Po novom sa tak v časti “Môj účet” objavuje položka “Time Watched” alebo aj “Celková doba pozerania”. V nej sa nachádzajú údaje o tom, koľko času ste strávili pozeraním videí (alebo aj počúvaním hudby na pozadí) za dnešný a včerajší deň, posledný týždeň a čas v priemere za deň.

Môže vás aj upozorniť

Nižšie potom YouTube umiestnil nástroje, ktoré vám pomôžu tieto údaje regulovať, prípadne znižovať. Nový je aj ten, ktorý vás po nastaviteľnom čase upozorní, aby ste si dali pauzu. Nastaviť sa dá prakticky od jednej minúty po 23 hodín a 55 minút (u koho je to akútne).

Neváhajte teda a aktualizujte si aplikáciu YouTube pomocou nášho widgetu. Potešili ste sa novému prvku aplikácie? Koľko času denne strávite pozeraním videí? Zanechajte nám svoj názor v diskusii pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články ku téme:

Náš tip
Na týchto Android smartfónoch si najviac užijete sledovanie YouTube videí. Je na zozname aj ten váš?
Náš tip
Google testuje nové gestá v rámci prostredia aplikácie Youtube
28.8.2018
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+