MojAndroid

Aplikácia YouTube pre Android je dostupná v novej verzii. Tá prináša niekoľko zmien, no tou najväčšou je presunutie navigačnej lišty z hornej časti úplne dole.

Najmä kozmetická úprava

O novinke sme sa dozvedeli aj priamo z blogu Google, kde je ako jeden z hlavných dôvodov zmeny uvádzaná konzistentnosť naprieč všetkými platformami. Zariadenia so systémom iOS totiž takýto vzhľad ponúkajú už nejaký čas.

Samotné funkcie navigačnej lišty ale ostali nezmenené. Zľava tu nájdeme záložky pre domovský zoznam, záložku s populárnymi videami, zoznam videí od kanálov, ktoré odoberáme a našu knižnicu videí.

Vyskúšajte novinku aj vy

Google tiež uvádza, že nová navigačná lišta bude inteligentnejšia a zapamätá si konkrétne umiestnenie pri scrollovaní v rámci jednotlivých záložiek. V podstate ale ide najmä o kozmetickú úpravu, ktorá by ale nemala používateľom nijako prekážať. Rozdiel pri používaní oproti predchádzajúcim verziám nie je úplne dramatický, no napriek tomu si na nové ovládanie zrejme budeme chvíľu zvykať. Aplikáciu si môžete stiahnuť aj prostredníctvom widgetu nižšie, keďže sa zdá, že nová funkcia je už dostupná na všetkých zariadeniach s najnovšou verziou aplikácie YouTube.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google via Android Authority

31.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+