MojAndroid

Oficiálnej aplikácii Youtube síce zatiaľ chýbajú viaceré funkcie, ktoré už ponúkajú konkurenčné aplikácie tretích strán, Google však neustále pracuje na jej vylepšeniach. Jednou z aktuálne pridaných funkcií je automatické vytváranie playlistov s názvom Youtube Mix, ktoré na desktopových počítačoch funguje od minulého roka.

Ich vytváranie môže byť niekedy otravné, hlavne ak si chcete len rýchlo vypočuť hudbu od svojho obľúbeného interpreta. Aplikácia pre Android však po novom rieši tento problém elegantne – stačí zadať meno vášho obľúbeného interpreta a playlist jeho najpopulárnejších videí sa vytvorí automaticky. Samozrejme, tento proces má aj svoje nevýhody – playlisty sú väčšinou tvorené z VEVO klipov a nemusí fungovať u menej známych interpretov.

Youtube Mix a Youtube Mix b

Youtube Mix je zmena, ktorá je nastavená na serveroch služby, takže pre jej využívanie nie je nutné aplikáciu aktualizovať. Stačí len vo vyhľadávacom okienku zadať názov umelca či skupiny a na poprednom mieste medzi návrhmi sa objaví práve jeho Youtube Mix. Google zatiaľ túto funkciu nijako výrazne neprezentuje a zrejme ju ešte len testuje, podľa našich reálnych skúseností však u známych interpretov funguje spoľahlivo.

Zdroj: engadget.com

26.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+