MojAndroid

Najpopulárnejší videoportál na svete YouTube si za svoju niekoľkoročnú históriu prešiel viacerými medzigeneračnými zmenami dizajnu. Tá najnovšia zjednotí podľa portálu AndroidPolice dizajn na všetkých platformách. Smartfónoch, vo webovom rozhraní alebo smart televízoroch. Aké sú najviditeľnejšie zmeny?

Nový dizajn bude jednotný na všetkých platformách | Zdroj: AndroidPolice.com

Farba YouTube sa prispôsobí prehrávanému videu

Prvou zmenou, ktorú si asi všimne každý,  je nový ambientný režim, ktorý zafarbí lišty a ovládacie prvky podľa práve prehrávaného videa. Podľa Googlu tomu, ako vám televízor v noci zafarbuje miestnosť. Ako to bude vyzerať je vidno na obrázkoch. Namiesto klasických odtieňov šedej tak dostane paletu farebných odtieňov.

Starý vs Nový dizajn | Zdroj: AndroidPolice.com

Tie sú však stále ale veľmi tlmené, aby nerozptyľovali pozornosť. Služba taktiež zmenší tlačidlá (palec hore, zdieľanie, uloženie videa) a upraví aj tlačidlo pre odber kanála, ktoré už nebude červené. Zmenia sa aj titulky a popisy pri videách pod prehrávačom a rozloženie uložených playlistov.

Detailnejšie posúvanie videa a 10x zoom

Do YouTube pribudnú aj niektoré nové funkcie, ktoré sa však budú týkať len aplikácie pre smartfóny. Video bude možné presnejšie posúvať na časovej osi tak, že uvidíte čas aj náhľad obrazu s tým, ako budete jazdiť prstom po časovej osi. To už môžu používatelia poznať z webového rozhrania služby na desktope.

Nové posúvanie videa v YouTube | Zdroj: AndroidPolice.com

V mobilných aplikáciách bude dostupný až 10-násobný zoom. Podobne ako v aplikáciách s obrázkami alebo mapami použijete gesto roztiahnutia prstov od seba a obraz vo videu priblížite na vybrané miesto.  Bohužiaľ zatiaľ nie sú nové vylepšenia dostupné na všetkých zariadeniach. Google ich jednotlivým používateľom sprístupňuje postupne, takže môže chvíľku trvať, kým sa na vašom smartfóne objavia.

Náš tip
O2 premenovalo svoju aplikáciu. Moje O2 je už minulosťou

 

27.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+