MojAndroid

Populárna platforma Twitch.TV si stále získava nových fanúšikov a bolo iba otázkou času, kedy Google prinesie svoju odpoveď. Stalo sa tak na konci augusta, keď bola predstavená nová služba YouTube Gaming. Tá ponúka hráčom možnosť streamovať hry priamo zo svojho počítača a zároveň prináša výhody pre neskoršiu prácu s videami na sieti YouTube. Skutočný potenciál služby YouTube Gaming sa ukáže už čoskoro, kedy by malo byť sprístupnené streamovanie z Android zariadení.

Náš tip
YouTube Gaming je konkurenciou pre Twitch

To je niečo, s čím doteraz nemá veľa hráčov skúsenosti. Najskôr bude funkcia dostupná v Japonsku, kde je hranie mobilných hier veľmi populárne. Užívatelia tak budú môcť v reálnom čase zdieľať svoj pokrok v mobilných hrách priamo zo svojho Android zariadenia. K dispozícii nemáme zatiaľ žiadne ďalšie špecifické informácie o tom, ako bude služba fungovať a kto každý ju bude môcť využívať. Je ale zrejmé, že práve fungovanie na mobilných zariadeniach môže pomôcť službe trochu lepšie konkurovať zabehnutej platforme Twitch.TV.

Zdroj: The Verge via Android Authority

18.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+