MojAndroid

Google (Alphabet) už dlhšie hovoril o službe, ktorá by mala byť konkurenciou pre hernú platformu pre streamovanie obsahu Twitch. Jej názov je YouTube Gaming a predstavenie bolo naplánované na toto leto. Dátum bol upresnený, a tak vieme, že sa tejto novinky dočkáme už zajtra, 27. augusta. Pôjde o špeciálnu webstránku, ktorá bude dostupná aj ako mobilná aplikácia pre Android a iOS.

YouTube sa o streamovanie hier zaujíma už dlho a ešte minulý rok sa pokúsil aj o kúpu Twitchu, ktorá mu však nevyšla. Vedenie tak rozhodlo o vytvorení konkurenčnej služby úplne od základu. Web bude ponúkať upravené prostredie pre streamovanie, ponúkne podporu až pre 25 000 hier a v otázke kvality ponúkne táto služba streamovanie so 60 FPS. Škoda, že táto služba bude spočiatku dostupná iba vo Veľkej Británii a v USA.

Náš tip
YouTube Gaming je priama konkurencia pre Twitch.TV, príde už v lete

Aktualizácia 27. augusta, 13:00

Služba YouTube Gaming je už dostupná ako web aj vo forme mobilnej aplikácie. Tá však zatiaľ nie je dostupná na Slovensku. O jej dostupnosti na našom trhu vás budeme informovať v čase, keď to bude aktuálne.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TheVerge

27.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+