MojAndroid

Do streamovacej platformy YouTube bola pred časom pridaná novinka, ktorá popri sledovaní videí umožnila čítať ich živý prepis. Kým doposiaľ bola dostupná len vo webovej verzii služby, podľa portálu Android Police sa funkcia teraz dostáva aj do mobilnej aplikácie.

Prepis videa už aj v aplikácii YouTube

Z hľadiska funkčnosti sa v porovnaní s webovou verziou nič nemení. Akonáhle bude funkcia dostupná, pod popisom videa (medzi kapitolami a ďalšími odporúčanými videami) sa zobrazí špeciálne tlačidlo „Zobraziť prepis“. Následne uvidíte automaticky generovaný prepis, ktorý môžete sledovať počas pozerania videa. Pomocou časových značiek, ktoré nájdete na ľavej strane, zas môžete preskočiť na určitý úsek videa podľa toho, čo sa v ňom práve hovorí. To sa zíde napríklad v prípade, ak hľadáte konkrétnu časť videa, no nechcete ho pozerať celé od začiatku.

Jediným nedostatkom v porovnaní s webovou verziu je chýbajúca možnosť nájsť rýchlo v prepise konkrétne slovo alebo slovné spojenie. V prehliadači ste totižto mohli využiť funkciu „Vyhľadávanie na stránke”, kde stačilo zadať hľadané slovo a prehliadač vás už posunul na sekciu stránky, v ktorej sa výraz nachádza. To znamená, že v aplikácií budete musieť prejsť celým prepisom manuálne.

Ako väčšina noviniek od technologického giganta Google, aj táto sa k používateľom dostáva postupne. Je dobré, ak aplikáciu YouTube aktualizujete na najnovšiu dostupnú verziu, avšak možnosť zobraziť prepis sa v nej môžete ukázať až neskôr.

Náš tip
YouTube Vanced končí. Aplikácia ponúkala prehrávanie videí bez reklám

14.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+