MojAndroid

Najpopulárnejšia platforma na zdieľanie videí, YouTube, sa už od mája pasuje s blokovačmi reklám. Teraz už nová politika funguje striktne na celom svete. Informácie priniesla stránka 9To5Google.

YouTube skončil s tolerovaním blokovania reklám

Hlavným cieľom YouTube je, aby používatelia prešli na prémiové predplatné alebo vypli blokovanie reklám v snahe pomôcť tvorcom (a samozrejme aj samým sebe) zarobiť peniaze. Využívanie Ad Blockerov tak porušuje podmienky služby YouTube. Medzi známe pluginy, ktorých používanie po novom YouTube obmedzuje, patrí AdBlock, Adblock Plus a uBlock Origin vo webovom prehliadači Google Chrome. Aby toho nebolo málo, v budúcnosti sa množstvo zobrazovaných reklám na obľúbenej platforme ešte navýši.

YouTube titulka

YouTube Premium u nás stojí 7,19 € mesačne, pričom môžete využiť skúšobné obdobie na prvý mesiac zdarma. Peniaze je možné ušetriť vďaka rodinnej alebo študentskej tarife. V Spojených štátoch existuje aj variant ročného predplatného, ktoré vychádza výhodnejšie, no u nás ho nie je možné využívať. Ceny všetkých na Slovensku dostupných foriem predplatného sú nasledovné:

  • Individuálne: 7,19 € / mesiac
  • Rodina: 10,99 € / mesiac
  • Študent: 4,19 € / mesiac

Náš tip
Meranie srdcového tepu pomocou slúchadiel? Pre Google údajne žiadny problém

1.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+