MojAndroid

Výrobca lacných Android tabletov Yarvik prichádza na mobilný trh s modelmi smartfónov Ingenia X1 a Ingenia Synchro. Ide o dizajnovo veľmi vydarené kúsky s priemernou hardvérovou výbavou a priaznivou cenou. Tá má byť hlavným lákadlom pre nenáročných a stredne náročných používateľov. Poteší určite aj prítomnosť dvoch slotov na SIM karty, ktoré ponúknu oba spomínané modely.

Výkonnejší z dvojice predstavených modelov – Ingenia X1 – ponúka okrem duálneho slotu pre SIM aj zaujímavý výkon. Ten zabezpečuje dvojjadrový procesor s taktom 1 GHz a operačná pamäť RAM o veľkosti 1 GB. Predná strana obsahuje 5,3″ IPS displej, bohužiaľ len s qHD rozlíšením 540 x 960 pixelov. Nechýba ani podpora pre rýchle 3G mobilné siete, Bluetooth vo verzii 2.1 a samozrejmosťou je aj pripojenie Wi-Fi. Operačným systémom je Android vo verzii 4.0.4 Ice Cream Sandwich a určite poteší aj správa o tom, že toto zariadenie ponúka 8 Mpix fotoaparát s LED bleskom. Nasnímané videá a fotografie môžete ukladať na vnútornú pamäť o veľkosti 4 GB alebo na pamäťovú kartu typu microSD do kapacity 32 GB. Zariadenie bude vyrábané z plastu, ktorý bude mať lesklú povrchovú úpravu. Dizajn si môžete prezrieť na obrázkoch nižšie. Cena pre Yarvik Ingenia X1 bola stanovená na približne 200 libier, čo je v prepočte asi 230 EUR. 

   

Druhým z predstavených zariadení je model Ingenia Synchro. Ten ponúka kompaktnejšie rozmery a displej s menšou uhlopriečkou 4,5″ s rovnakým qHD rozlíšením, ako jeho väčší brat. Poháňaný je rovnakým 2-jadrovým procesorom a aj ostatné parametre má zhodné s modelom Ingenia X1. Jediným rozdielom je podpora pamäťových kariet microSD do kapacity až 64 GB. Dizajn zariadenia si môžete opäť prezrieť na záberoch nižšie. Cena pre tento model smartfónu Yarvik zatiaľ stanovená nebola, počítame však s tým, že sa príliš nebude líšiť od ceny vyššie spomínaného smartfónu spoločnosti. Rovnako, ako Ingenia X1, aj model Ingenia Synchro ponúkne plastové kryty s lesklou povrchovou úpravou.

 

 

Oba spomínané Android smartfóny by pre svetový trh mali byť dostupné už v priebehu budúceho mesiaca, či sa však dostanú na náš trh, zatiaľ nik nevie. O ich prípadnej dostupnosti vás budeme samozrejme informovať.

Zdroj: Eurodroid, Yarvik (1), (2)

31.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+