MojAndroid

Android 5.0 bol pre Android takou veľkou zmenou, že na ňom prestal fungovať aj obľúbený Xposed Framework. Po niekoľkých dlhých mesiacoch beta testovania ale developer tohto projektu oznámil, že je Xposed Framework dostupný už aj pre väčšinu zariadení s Androidom 5.0 a 5.1 Lollipop. Nie je však úplne bez chýb a treba počítať s niekoľkými nedostatkami.

xposed-android-5-0-screenshot

Náš tip
Xposed framework [Seriál ROOT #4]

Inštalovanie Xposed Frameworku bude na novších verziách Androidu o čosi zložitejšie. Potrebovať budete custom recovery, cez ktoré treba Xposed manuálne flash-núť a až potom je možné inštalovať APK súbory pre jednotlivé moduly. Dôležité je stiahnuť si aj správny Xposed ZIP súbor pre SDK 21 (5.0) alebo 22 (5.1) a vybrať aj správnu systémovú architektúru (x86, ARM alebo ARM 64). Momentálne sú v Xposed Framework na Lollipope prítomné dva nedostatky. Na Samsung zariadeniach môže zmena Android runtime-u na ART spôsobiť bootloop zariadenia, pokiaľ používate štandardnú TouchWiz ROM a niekoľko problémov majú aj majitelia Sony zariadení, ktorí používajú štandardné ROM od Sony. Tieto dve skupiny ľudí by tak mali zvážiť riziko inštalácie a pre zatiaľ Xposed Framework nepoužívať.

Zdroj: XDA

1.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+