MojAndroid

Xposed Framework slúži na modifikáciu systému v Android zariadení s rootom. Doteraz bol tento “systém úprav” dostupný len pre zariadenia s Androidom do verzie 5.1 Lollipop, a nás veľmi teší, že sa na XDA fóre objavila aj plnohodnotná verzia tohto frameworku, ktorá funguje aj na najnovšom Androide 6.0 Marshmallow. Ide o verziu 77, ktorá na fungovanie potrebuje samozrejme root a stále má niekoľko nedostatkov. Tie sú spojené najmä s novým SELinuxom, ktorý nepodporuje všetky dostupné moduly.

xposed ilustracia

Náš tip
Xposed framework [Seriál ROOT #4]

Niekoľko problémov zaznamenávajú aj používatelia Samsung a Sony zariadení, ktorí používajú natívny (stock) softvér výrobcu. Ich zariadenia sa pri inštalácii novej verzie Xposed Framworku dostávajú do tzv. bootloop-ov. Niekoľko modulov taktiež musí byť pre podporu najnovšieho frameworku aktualizovaných. Aj napriek týmto nedostatkom ale ide o výbornú správu pre všetkých, čo Xposed Framework používajú. Viac si o novom Xposed Frameworku prečítajte priamo na XDA fóre.

Náš tip
Xposed Framework je dostupný už aj na Androide 5.0 a 5.1 Lollipop
16.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+