MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi pokračuje v zdokonaľovaní svojej nadstavby MIUI. Tentokrát sa rozhodla vylepšiť tmavý režim, ktorý sa zapne automaticky po západe slnka. O novinke informoval portál Xiaomi Adictos.

Tmavý režim sa zapne a vypne automaticky podľa časového pásma a oblohy

Xiaomi už dávnejšie pridalo funkciu, ktorá umožní tmavý režim aktivovať v konkrétny čas dňa, no teraz tmavý režim posunulo ešte o krok ďalej. Nová funkcia bude brať do úvahy vaše časové pásmo a polohu, podľa ktorých automaticky aktivuje tmavý režim hneď po západe slnka.

xiaomi dark mode
Foto: Xiaomiadictos.com

Novinka sa objavila v najnovšej beta verzii čínskej ROM, konkrétne vo verzii V21.5.22. Časom sa s najväčšou pravdepodobnosťou dostane aj do beta verzie globálnej ROM a neskôr aj do stabilnej verzie. Na to si však budeme musieť ešte počkať.

Xiaomi medzitým chystá novú verziu nadstavby

Xiaomi s inovovaním svojej nadstavby nekončí a onedlho oficiálne predstaví MIUI 13. Zatiaľ sa nevie, aké zmeny prinesie, no úniky odhalili funkciu, ktorá umožní rozšíriť operačnú pamäť. Nová verzia nadstavby by taktiež mala byť rýchlejšia a stabilnejšia. Na internete sa dokonca objavil aj neoficiálny zoznam zariadení, ktoré by sa novej nadstavby mali dočkať.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 | Foto: Redakcia


Nová nadstavba bude po predstavení dostupná len na čínskom trhu a k nám dorazí až neskôr. Na európskom trhu bude výrobca v lete postupne aktualizovať svoje zariadenia na nadstavbu MIUI 12.5.

Náš tip
Redmi Note 8 2021 chce nadviazať na úspech predchodcu
25.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+