MojAndroid

Jednou z najčastejších otázok ohľadom smartfónov značky Xiaomi je, prečo vývojári venujú toľko pozornosti batérií a jej výdrži. Spoločnosť sa už však niekoľkokrát vyjadrila, že dlhá výdrž a kvalita batérií je jej dlhodobým cieľom. Portál Xiaomiui zverejnil informácie ohľadom poctivej starostlivosti o batérie v smartfónoch.

Prečo sa v Xiaomi zameriavajú najmä na výdrž batérie?

Spoločnosť Xiaomi sa za posledné roky vyšvihla medzi špičkových výrobcov smartfónov. Vďaka svojim úspešným modelom dokáže konkurovať aj gigantom, ako je Samsung alebo Apple.

Čínska firma však chcela prekonať všetkých konkurentov a preto sa rozhodla vkladať do smartfónov najlepšie súčiastky za dostupné ceny. Príkladom toho je aj skvelá starostlivosť o batériu a jej neustále vylepšovanie. Akumulátor totiž výrobcovia považujú za úplný základ, ktorý musí byť dokonalý.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Manažéri vo firme sa neustále venujú výskumu a zlepšovaniu efektivity batérie. Základom všetkého je jednoznačne hardvérové usporiadanie, model procesora či typ a veľkosť kapacity batérie. Samotní vývojári a softvérové úpravy hrajú pri šetrení batérie tiež veľmi dôležitú úlohu.

Smartfóny tejto značky sú upravované tak, aby vypínali nepoužívané aplikácie bežiace na pozadí, ktoré môžu znižovať výdrž batérie aj bez nášho vedomia. Tieto technológie používajú aj konkurenčný výrobcovia smartfónov, no Xiaomi je vo vylepšovaní technológií v batériách naozajstnou špičkou.

Čínsky výrobca sa samozrejme pri výrobe zameriava aj na ostatné parametre smartfónov v čo najlepšom pomere s ich cenou. V budúcnosti nás spoločnosť Xiaomi určite prekvapí mnohými modelmi špičkových smartfónov.

Náš tip
Narodeninová súťaž: Poznáme výhercu smartfónu Motorola edge 30

1.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+