MojAndroid

Smart náramky spoločnosti Xiaomi si na trhu za posledné roky získali obľubu hlavne kvôli nízkej cene. Už dávno však nie sú jednoduchými zariadeniami bez displeja alebo s monochromatickým displejom, ako tomu bolo v ich začiatkoch. Platí to aj o ich novej generácii Xiaomi Smart Band 8 Pro, ktorú nám spoločnosť Xiaomi podľa portálu GizmoChina predstaví začiatkom budúceho týždňa.

Predstavenie Smart Band 8 Pro už pondelok

Málo by sa tak stať na konferencii tohto čínskeho výrobcu už 14. augusta v Číne, kde by mal generálny riaditeľ spoločnosti Lei Jun predstaviť aj skladací smartfón Xiaomi Mix Fold 3. Druhým očakávaným produktom večera by mal byť prémiový tablet Xiaomi Pad 6 Max 14 a tretím bude práve Smart Band 8 Pro.

Xiaomi Smart Band 7 Pro
Xiaomi Smart Band 7 Pro | Zdroj: Xiaomi

Mal by byť priamym nástupcom minuloročného modelu Xiaomi Smart Band 7 Pro a zároveň vylepšenou verziou základného modelu Xiaomi Smart Band 8. Oproti nemu ponúkne zariadenie až 1,74-palcový obdĺžnikový displej v porovnaní s 1,62-palcovým širokouhlým displejom obrazovkou v základnej verzii.

Inšpirácia Apple Watch?

Vďaka tejto veľkosti a pomeru strán bude smart náramok už skôr pripomínať smart hodinky s form faktorom populárnych Apple Watch. Typ panela síce nie je potvrdený, ale pravdepodobne to bude OLED displej. Spoločnosť však potvrdila, že obrazovka bude podporovať 16,7 milióna farieb, mať hustotu pixelov 336 PPI a obnovovaciu frekvenciu 60 Hz.

Xiaomi Smart Band 8 Pro
Bude takto vyzerať Smart Band 8 Pro? | Zdroj: GizmoChina.com

Vylepšeným prejde aj softvér, ktorý prinesie nové prispôsobiteľné miniaplikácie a funkciu portrétneho ciferníka. Aj v tom vidieť inšpiráciu Apple Watch. Či smart náramok dostane aj nejaké pokročilejšie senzory vrátane lepšieho GPS, sa dozvieme až začiatkom budúceho týždňa. Okrem Činy by mal byť Smart Band 8 Pro neskôr uvedený aj na vybraných globálnych trhoch ako jeho predchodca.

Náš tip
Samsung Galaxy Z Fold5 vs Galaxy Z Fold4: O koľko sa zlepšili fotoaparáty? | Porovnanie
12.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+