MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi dnes (18.4.2023) prostredníctvom streamu na platforme YouTube predstavila svoje najnovšie produkty. Okrem vlajkovej lode Xiaomi 13 Ultra, televízorov a tabletov sa fanúšikovia konečne dočkali aj nového smart náramku Xiaomi Smart Band 8.

Čo prináša Xiaomi Smart Band 8?

Dizajn nového náramku je oproti predošlým modelom na úplne inej úrovni. Xiaomi sa však stále drží svojho overeného pilulkového dizajnu. Najväčšou zmenou je kovový rám, ktorý zariadeniu dodáva ešte elegantnejší vzhľad. Výrobca zapracoval aj na systéme vkladania hodiniek do náramku. Nové upínanie je realizované zachytením na vrchnej a spodnej časti konštrukcie tak, aby vynikol lesklý kovový rám.

Mi Band 8 - Náhrdelník
Mi Band 8 – Náhrdelník | Zdroj: PhoneArena.com

Ďalším lákadlom je výber z niekoľkých variant kožených náramkov. Tie sú farebne rozlíšené pre ženy a mužov. Pre náročnejšie zákazníčky spoločnosť vyrobila aj náramky Hollow, ktoré sú dostupné v dvoch farebných kombináciách.

Pre používateľov, ktorí nechcú nosiť hodinky na ruke alebo im prekáža ich nosenie, firma pripravila špeciálny náhrdelník. Veľkým prekvapením je “štipec,” ktorým si môžete hodinky pripevniť k obuvi na spresnenie merania pri vykonávaní športových aktivít.

Xiaomi Mi Band 8 - Nadstavec na obuv
Mi Band 8 – Nadstavec na obuv | Zdroj: PhoneArena.com

Portál PhoneArena uvádza, že hodinky budú dostupné na trhu s 1,6- palcovým AMOLED displejom s obnovovacou frekvenciou 60 Hz a svietivosťou až 600 nitov. Spoločnosť používateľom ponúka viac ako 150 prispôsobených pozadí. Niektoré z nich sú špeciálne navrhnuté k dizajnu náramkov. Nechýba ani odolnosť voči vode až do hĺbky 50 metrov.

Všetky série hodiniek Mi Band boli vždy prispôsobené pre aktívnych športovcov. Preto máte tento krát na výber až zo 150 rôznych športových aktivít. Hodinky disponujú aj technológiami na meranie tepu, kvality spánku, stresu a kondície. Keďže množstvo smart hodiniek už ponúka aj hry na zabitie voľného času, Xiaomi pridalo do novinky aj tapety s minihrami.

Mi Band 8 - Hry
Mi Band 8 – Hry | Zdroj: PhoneArena.com

Výdrž batérie zabezpečuje 190 mAh batéria. Výrobca uvádza, že hodinky môžete naplno využívať až 16 dní. Pri používaní always on displeja sa výdrž skráti na približne 6 dní, čo je na danú cenu naozaj obdivuhodné.

Zatiaľ je cena základného modelu stanovená na približne 34 $. Model s funkciou NFC, ktorý bude pravdepodobne dostupný aj v našom regióne má cenovku približne 40 $. Keďže spoločnosť Xiaomi spustila platby prostredníctvom predošlého modelu Mi Band 7, môžeme túto funkciu pravdepodobne očakávať aj po príchode novinky. Doposiaľ sú oba varianty dostupné len v číne. Spoločnosť zatiaľ nezmienila žiadne informácie o tom, či hodinky plánuje predávať aj na globálnom trhu.

Náš tip
60 nebezpečných aplikácií, ktoré si stiahli milióny používateľov. Odinštalujte ich čo najskôr

18.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+