MojAndroid

CEO spoločnosti Xiaomi, Lei Jun, odpovedal na najčastejšie otázky fanúšikov na čínskej stránke Weibo. Dve otázky sa týkali zariadení Mi Mix a jedna bola smerovaná k výrobe vlastných procesorov (Xiaomi Mi A1 malo procesor Surge S1 od Xiaomi).

Zatiaľ teda odpovedal len na tri otázky, no omnoho viac ich zodpovie dnes, kedy má Xiaomi pripravenú veľkú akciu na počesť 10. výročia značky, vysvetľuje Android Authority.

Xiaomi: Nový Mi Mix príde, ale určite nie tento rok

Riaditeľ spoločnosti Xiaomi nás uisťuje, že pracujú na novom prírastku do línie Mi Mix. Keďže spomínaná séria má priniesť prelomové inovácie a fanúšikovia majú od nej vysoké očakávania, Xiaomi si necháva dosť času na vyladenie spomínaného smartfónu. Preto by sme nemali očakávať, že uvidíme nový telefón čoskoro – náš tip je, že to bude na ďalší rok, možno na jeseň.

Čo sa stalo s Mi Mix Alpha?

Lei Jun povedal, že Mi Mix Alpha bol len skúšobný model, ktorý sa nikdy nemal plne dostať do výroby. Vysvetlil, že by bolo príliš náročné masovo vyrábať displej otočený okolo celého tela smartfónu. Namiesto toho sa projektu vzdali a rozhodli sa radšej plne sústrediť na nový Mi Mix telefón.

Spomínate si na futuristicko vyzerajúci Mi Mix Alpha?
Spomínate si na futuristicko vyzerajúci Mi Mix Alpha?

Plánuje Xiaomi návrat k vlastnoručne vyrábaným procesorom?

Nakoniec Lei Jun zodpovedal otázku, ktorá sa týkala ich vlastných procesorov Surge. Surge S1, ktorý sa nachádzal v Xiaomi Mi A1 sa totiž nikdy nedočkal nástupcu. Kvôli tomu sme si už všetci začali myslieť, že Xiaomi na vlastné procesory zanevrelo. Avšak Lei Jun hovorí, že Xiaomi na ne nezanevrelo. Akurát mali obrovské problémy po predstavení procesoru Surge S1, no projekt ako taký žije. Uistil nás, že nám Xiaomi oznámi, keď bude mať v tejto oblasti nejaké novinky.

Ako sme spomínali na začiatku článku, dnes bude mať Xiaomi udalosť, na ktorej riaditeľ Lei Jun zodpovie viacero otázok, ale dočkáme sa aj noviniek. Predstavená má byť jubilejná edícia Xiaomi Mi 10 Ultra, nejaká verzia smartfónu Redmi K30 a možno niečo iné.

Náš tip
Samsung vládne trhu smartfónov v EÚ, Xiaomi predbehlo Huawei
11.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+